شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 تير 1397   09:33:06
شرکت های پالایش گاز
10:371397/1/19 يكشنبه
برای نخستین بار در سطح مجتمع گاز پارس جنوبی صورت گرفت
بازیافت پسماندهای الکترونیکی در پالایشگاه پنجم مجتمع گاز پارس جنوبی


بازیافت پسماندهای الکترونیکی برای نخستین بار در سطح مجتمع گاز پارس جنوبی با همت کارکنان پالایشگاه پنجم این مجتمع محقق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ، سرپرست HSE پالایشگاه پنجم با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر بازیافت پسماندهای الکترونیکی بهترین گزینه جهت مدیریت این نوع پسماندها است.

بابک دده خانی در ادامه افزود: عمر کوتاه تجهیزات کامپیوتری از یک طرف و تنوع محصولات الکترونیکی مورد استفاده جدید از طرف دیگر، سبب شده که رفته رفته بحث زباله های الکترونیکی به مشکل بزرگ دنیا تبدیل شود، مشکلی که کشورهای پیشرفته و بزرگ برای آن راه حلی یافته اند و با تصویب قانون خاص مربوط به آن و موظف کردن تولیدکنندگان به بازیافت محصولات تولید شده خود این مشکل را تا حدودی حل کرده اند.

وی عنوان داشت: واحد حفاظت محیط زیست پالایشگاه پنجم نیز در راستای مدیریت اصولی پسماندهای الکترونیک و باتوجه به خطرات این نوع پسماندها و آثار سوء آنها بر محیط زیست، اقدام به مدیریت این پسماندها کرده، به‌طوری که بسیاری از پسماندهای الکترونیکی خود از قبیل ماوس، صفحه کلید و .... را جهت بازیافت به شرکت تهیه‌کننده آن تحویل داده است.

این مقام مسئول افزود: واحد محیط زیست پالایشگاه پنجم در صدد است تا با اثرگذاری در روند خرید و تهیه تجهیزات الکترونیکی، به سمتی پیش رود که از شرکت هایی که خود را موظف به بازیافت کالاهای تولیدی شان می‌دانند، فرایند خرید صورت گیرد.

وی همچنین اظهار داشت: این نوع پسماندها حاوی انواع فلزات سنگین و سمی نظیر کادمیوم، سرب، روی، جیوه و ... و همچنین حاوی PCBs در خازن ها و تقویت کننده ها هستند که اگر به درستی مدیریت نشوند می توانند باعث آلودگی گسترده محیط زیست شوند.

دده خانی در پایان از حمایت های مدیر و همکاران اداره ICT پالایشگاه پنجم که در راستای تحقق اهداف محیط زیستی همکاری داشته اند، قدردانی کرد.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما