شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   22:58:32
شرکت های ستادی
13:031397/1/22 چهارشنبه
مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران خبر داد:
افزایش 9.3 درصدی تولید پالایشگاه‌های گاز کشور در سال 96

پالایشگاه‌های گاز کشور در سال 96، با تولید 214 میلیارد مترمکعب گاز شیرین، به افزایش تولید 9.3 درصدی نسبت به سال ۹۵، دست یافته‌اند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، غلامرضا بهمن‌نیا، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: با در سرویس قرار گرفتن فازهای جدید پارس جنوبی، علاوه بر تأمین حداکثری گاز شبکه سراسری، تولید سایر محصولات جانبی نیز تاکنون به بالاترین رقم خود رسیده است.
وی در ادامه افزود: این در حالی است که رقم تولید محصولات جانبی در سال 96، برای میعانات گازی 11 درصد، برای اتان 23 درصد و برای گوگرد 7.3 درصد افزایش را نسبت به سال 95 نشان می دهد.
بهمن‌نیا با اشاره به پتانسیل موجود در خصوص افزایش تولید این محصولات، گفت: این ظرفیت وجود دارد که آمار افزایشی تولید این محصولات ارزشمند به رقم‌های حتی بالاتری در سال 97 برسد.
وی تأکید کرد: افزایش تولید و تأمین گاز از اولویت‌های اصلی پالایشگاه‌های گاز کشور است و خوشبختانه هر روز شاهد افزایش تولید و فرآورش گاز و بهبود وضعیت در این مجموعه‌های بزرگ هستیم.
بهمن‌نیا در پایان گفت: امیدوارم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال حمایت از تولید داخلی» نام گذاری شده است، مجموعه اقدامات شرکت ملی گاز ایران در راستای گاز رسانی و تأمین پایدار گاز طبیعی و انرژی مورد نیاز بخش های مختلف صنعتی و تولیدی به عنوان یک انرژی ارزان، ارزشمند، پاک و در دسترس، زمینه های لازم و مساعد را برای بخش تولید در کشور فراهم آورد؛ ضمن آن که انتظار می رود فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان داخلی نیز با استفاده از این زیرساخت ها و همچنین طراحی و بکار گیری مکانیزم های مناسب و بهره ور، بیش از گذشته در افزایش و توسعه کمی و کیفی تولید خود موفق باشند.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما