شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   23:00:54
شرکت های ستادی
15:101397/1/26 يكشنبه
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران تأکید کرد:
توجه ویژه به کیفیت اجرای پروژه‌ها و نگهداشت تجهیزات و نیروی انسانی

برای معرفی شرکت ملی گاز ایران بعنوان یک برند ایرانی به جهانیان، باید در پنجاه سال دوم فعالیت‌ها، توجهمان را بر کیفیت اجرای پروژه‌ها و نگهداشت تجهیزات و سرمایه‌های انسانی معطوف کنیم.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران در جلسه هیات رئیسه شرکت گاز استان خوزستان ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت: لازم است در رویه ها بازنگری و به کیفی سازی فعالیت‌ها توجه خاص داشته باشیم .
محمدرضا یوسفی پور افزود: اطلاع رسانی در حوادث باید بدون اغماض و چشم پوشی و صرفاً بصورت سیستمی انجام شود تا همگان از وجود پتانسیل خطر در اطراف خود با خبر شوند .
وی تصریح کرد: یکی از مشخصه های مهم فرهنگ HSE مشارکت جمعی است، بنابراین همه افراد باید خود را عضو HSE بدانند و بصورت خود کنترل و بدون نیاز به ناظر عمل کنند.
این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه کلیه فعالیت‌ها خصوصاً فعالیت های پرریسک می‌بایستی تحت سیستم‌های نظارتی با شیوه‌های موثر شامل نظارت کارگاهی و مستقیم و همچنین از طریق بازرسی و ممیزی انجام پذیرد، اظهار داشت: البته در بحران‌ها نیز توجه به ساعت طلایی در مدیریت بحران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، بنابراین در 30 دقیقه اول بروز بحران باید تصمیمات به گونه ای اخذ شود که ضمن کنترل شرایط از بروز حوادث ثانویه جلوگیری بعمل آید.
رئیس HSE شرکت ملی گاز ایران بهترین راه برای کاهش حوادث را شناسایی فرآیندها و توانمندسازی کارکنان از طریق آموزش دانست و افزود: به‌منظور ایجاد وحدت رویه در شرکت ها، مناطق و طرح های دارای حادثه مهم، شیوه نامه ای تدوین شده که لازم است همه رده های شرکت از این شیوه نامه مطلع و به آن عمل کنند.
عبدالله ابول‌پور سرپرست شرکت گاز استان خوزستان نیز در ابتدای این جلسه باارائه گزارشی از وضعیت این شرکت، گفت: تمامی تلاش ها باید در جهت اصلاح و بهبود روش‌ها و رسیدن به خودکنترلی از سوی آحاد دست اندرکاران پروژه ها باشد تا هر چه سریع‌تر به هدف نهایی یعنی حادثه صفر در پروژه ها و امور مربوط به بهره برداری از گاز طبیعی نزدیک تر شویم .
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما