شعار سال 97-1
 
  
پنجشنبه 25 مرداد 1397   17:08:10
11:401397/3/21 دوشنبه
سرپرست امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران:
بدون خوداتکایی، نمی‌توان خودکفا شد

ایجاد ساختاری منسجم با توجه به وظایف سازمانی، توجه به درآمدها و هزینه‌ها و همچنین تربیت نیروی انسانی متخصص در چندساله اخیر باعث پیشرفت چشمگیر این شرکت در زمینه خودکفایی در بخش‌های مختلف پالایشگاهی، انتقال گاز و گازرسانی شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمید نجفی، سرپرست امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: در بخش پالایشگاهی تقریباً درصد بالایی از تجهیزات مربوط به شیرین‌سازی و نم‌زدایی و جداکننده‌ها و کمپرسورهای هوا و گاز و همچنین قطعات یدکی مربوط به آنان در داخل کشور ساخته و امکان ساخت مابقی آنان نیز قطعاً میسر است.
وی در ادامه افزود: در بخش انتقال گاز نیز مهم‌ترین دستاورد ما ساخت توربوکمپرسور گازی و نیز قطعات حساس تجهیزات دوار مانند روتور، پره انواع توربین‌ها، اسکرابرها و کولرهای هوایی است.
سرپرست امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران توضیح داد: در بخش مواد شیمیایی نیز می‌توان اعلام کرد که موارد مورد نیاز صنعت گاز که از مصرف بسیار بالا و قیمت گزافی برخوردارند، مانند آنتی‌فوم‌های مواد شوینده توربین‌ها، کربن‌اکتیو، مولکولارسیوها و کاتالیست‌ها در داخل کشور ساخته شده و در این موارد به خودکفایی بسیار نزدیک شده‌ایم.
نجفی با بیان این که حمایت از ساخت داخل در شرکت ملی گاز ایران از خیلی پیش‌تر شاید حدود ۳۰ سال پیش شکل گرفت، گفت: در بخش گازرسانی نیز با تکمیل فرآیند ساخت کنتورهای گاز آلتراسونیک که در آینده بسیار نزدیک شاهد آن خواهیم بود، می‌توان به جرأت گفت که در این بخش صد در صد به خودکفایی خواهیم رسید.
سرپرست امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به این که بدون خوداتکایی نمی‌توان خودکفا شد، گفت: اصطلاخ خوداتکایی تمام زمینه‌های فرهنگی، نظامی، سیاسی و اقتصادی را در برمی‌گیرد، در حالی که خودکفایی تنها ناظر بر جنبه‌های مادی است و یا به تعبیر دیگر، خودکفایی فقط از منظر اقتصادی قابل توجه است.
نجفی تصریح کرد: ترغیب تولیدکنندگان و سازندگان ایرانی به ساخت کالاهای با کیفیت بالا و قیمت مناسب و معرفی آنان به مجریان طرح و متقاضیان کالا و تقویت بنیه مالی آنان از طریق خریدهای مستمر، تفسیری کامل از حمایت از کالای ایرانی است.
وی در پایان اظهار داشت: رویکرد شرکت ملی گاز ایران همیشه انتقال تکنولوژی از سازندگان معتبر خارجی به داخل کشور، پشتیبانی از شرکت‌های دانش‌بنیان و طبقه‌بندی آنان مطابق با نیازهای این شرکت به‌ویژه در بخش پالایشگاهی است.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما