شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   22:52:56
12:241397/4/20 چهارشنبه
رئیس امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران خبر داد:
برگزاری بیست و دومین جشنواره فرهنگی- ورزشی ایثارگران شرکت ملی گاز ایران

رئیس امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران از برگزاری بیست و دومین جشنواره فرهنگی ورزشی ایثارگران شرکت ملی گاز ایران طی چند روز آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا حصارکی زاد در خصوص مطلب فوق اظهار کرد: در این دوره از مسابقات، 540 نفر شرکت کننده در 6 رشته ورزشی (فوتسال، تنیس روی میز، شطرنج، دارت، شنا، تیراندازی) و به میزبانی شرکت گاز استان‌های گیلان و یزد به رقابت می پردازند.
وی هدف از برگزاری این جشنواره را تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری و توجه ایشان به جانبازان در خصوص حفظ و ارتقای سلامت جسم و روح این عزیزان و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: بسیار مهم است که بتوانیم با انجام این چنین برنامه هایی، ارزش ها و پایداری این ایثارگران را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارتقا دهیم و همچنین بتوانیم روحیه شادابی و سلامت جسمی و ایجاد انگیزه شغلی و ارتقای سطح بهره‌وری کاری را در این عزیزان تقویت کنیم.
حصارکی ادامه داد: از اهداف دیگر این مسابقات ایجاد فضایی است تا ایثارگران به طور سالانه با یکدیگر دیدار داشته و اخوت و تحکم بیشتری بین آن ها برقرار شود؛ لذا بستری ایجاد کردیم که یادآور حماسه‌ها و دستاوردهای 8 سال دفاع مقدس باشد.
رئیس امور ایثارگران شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: همچنین در حاشیه مسابقات، برنامه «یک شبی با خاطرات» را داریم که با فضای بسیار معنوی و حماسی باعث تداعی دوران 8 سال دفاع مقدس می شود.
وی افزود: این دوره از مسابقات از 23 تیرماه در رشته فوتسال در شهر چابکسر استان گیلان آغاز و تا تاریخ 28 تیرماه به طول می‌انجامد. در همین حین این مسابقات از 26 تیر ماه در سه رشته انفرادی تنیس روی میز، شطرنج و دارت در استان یزد آغاز و تا 28 تیرماه ادامه می‌یابد، همچنین مسابقات در رشته های شنا و تیراندازی نیز از تاریخ 26 تیرماه در چابکسربه مدت سه روز برگزار خواهد شد.
حصارکی در ادامه در خصوص مسابقات فوتسال اظهار کرد: امسال تعداد 26 تیم در رشته فوتسال حضور دارند و اعضای تیم را ترکیبی از جانبازان، ایثارگران و منسوبین شهید تشکیل می دهند که سه نفر باید جانباز، دو نفر از منسوبین شهید و مابقی رزمنده باشند اما در رشته های انفرادی، شرکت کنندگان صرفا جانباز هستند.
این مقام مسئول اظهار کرد: به نفرات برتر بر اساس دستور العمل اجرایی اداره کل ورزش و تربیت بدنی وزارت نفت هدایایی اهدا خواهد شد و همچنین این نفرات به المپیاد جانبازان صنعت نفت که هر دوسال یک‌بار برگزار خواهد شد، راه پیدا خواهند کرد.
همچنین برنامه‌های فرهنگی از جمله مسابقات بصورت کتبی و شفاهی در خصوص مباحث دفاع مقدس، مذهبی و ... همینطور برگزاری مسابقات عکس، مقاله و خاطرات با موضوع دفاع مقدس و برگزاری نماز جماعت، دعا و نیایش و همچنین برنامه دیدار با تنی چند از خانواده های شهدای مدافع حرم اهل بیت (ع) استان های گیلان و یزد از برنامه های فرهنگی جشنواره است.
گفتنی است که در حال حاضر، 1598 نفر جانباز، 1648 نفر رزمنده، 93 نفر آزاده و بیش از 631 نفر فرزند شهید در صنعت گاز مشغول به فعالیت هستند.
وی در پایان، از کلیه دست اندرکاران این دوره به منظور همکاری‌های ارزنده جهت برگزاری هر چه بهتر، قدردانی کرد.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما