شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   22:59:56
مناطق عملیات انتقال گاز
13:391396/12/26 شنبه
با تلاش کارکنان منطقه 6 صورت گرفت:
چهارمین مرحله عملیات تعمیرات خط لوله 24 اینچ سرخون-رفسنجان

مرحله چهارم تعمیرات اساسی خط لوله 24 اینچ سرخون رفسنجان با تعویض بیش از یک کیلومتر خط لوله، با تلاش شبانه روزی کارکنان این منطقه و با همکاری مناطق 2 و 10 با رعایت دقیق استانداردهای فنی و نکات ایمنی به مدت 72 ساعت در روزهای پایانی سال 96 با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، کرم گودرزی، مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس نتایج پیگرانی هوشمند و پس از تشکیل جلسات کارشناسی با واحدهای عملیات خطوط لوله، بازرسی فنی، مهندسی و دیسپچینگ و در اولویت قرار دادن این تعمیرات و در مجموع 1006 متر در برنامه تعویض خط لوله قرار گرفت.

گودرزی تصریح کرد: با انجام این عملیات، پایداری انتقال گاز به صنایع استان‌های هرمزگان و کرمان با تلاش کارکنان منطقه 6 عملیات انتقال گاز افزایش یافت.

وی ادامه داد: جایگزینی گاز طبیعی بجای مازوت در استفاده سوخت صنایع و نیروگاه‌ها از راهبردهای اقتصادی و زیست محیطی در کشور و استان هرمزگان است و در راستای به حداقل رساندن توقفات خط و جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی، تعمیرات نقاط بحرانی با ریسک بالا برنامه ریزی شد که علی رغم پراکندگی تعمیرات در 25 نقطه و تعویض بیش از یک کیلومتر خط لوله، این عملیات در بازه زمانی پیش بینی شده به اتمام رسید.

گودرزی با اشاره به تأمین گاز صنایع استراتژیک نیروگاهی و مصارف خانگی و صنعتی استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان، ادامه داد: خط لوله 24 اینچ گاز تولید شده از پالایش گاز سرخون و قشم و خط لوله هفتم سراسری را با ظرفیت 11 میلیون متر مکعب در روز به استان‌های هرمزگان و کرمان انتقال می دهد که این عملیات با استقرار پنج گروه تعمیراتی در نقاط مختلف و با 8280 نفر ساعت کار انجام شد و خط مجدداً در سرویس قرار گرفت.

وی در پایان، از زحمات و تلاش تمامی واحدهای عملیاتی و ستادی در سطح منطقه و همچنین مناطق 2 و 10 عملیات انتقال گاز که در انجام این تعمیرات همکاری داشتند، تقدیر و تشکر کرد.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما