شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 تير 1397   09:33:51
مناطق عملیات انتقال گاز
12:231396/12/15 سه‌شنبه
انجام 267 کیلومتر پیگرانی هوشمند در منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران

پیگرانی هوشمند 267 کیلومتر از خطوط لوله 16 اینچ، منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران طی 25 مرحله پیگرانی و در مدت زمان 30 روز ، انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید مجتبی گلستانه مدیر منطقه 2 عملیات انتقال گاز ایران ضمن بیان مطلب فوق، افزود: خطوط لوله پیگرانی شده شامل خطوط انتقال: اردستان به طول 137 کیلومتر ، گلپایگان به طول 50 کیلومتر ، سمیرم – آباده به طول 43 کیلومتر و کمشچه به طول 37 کیلومتر است که پیگرانی آنها در اوج مصرف گاز و در شرایط کاملاً ایمن و بدون اخلال در روند انتقال گاز انجام پذیرفت.

این مقام مسئول هدف از انجام این عملیات را پایش خطوط لوله مذکور و انتقال پایدار و ایمن گاز عنوان کرد و افزود : پیگرانی هوشمند یکی از مهمترین فعالیت ها در زمینه مدیریت سلامت خطوط لوله انتقال گاز است که به منظور تشخیص و شناسایی عیوب داخلی و خارجی خطوط لوله انجام می شود.

وی در خاتمه از همکاران عملیات خطوط لوله، HSE ، بازرسی فنی و امور هماهنگی و نظارت بر انتقال گاز(IOC) به منظور انجام موفقیت آمیز این پروژه تشکر و قدردانی بعمل آورد.

جابجایی، نصب و راه اندازی مولد گاز سوز 1.7 مگاواتی کومینز(Cummins)
مدیر منطقه دو عملیات انتقال گازایران، در ادامه سخنان خود از جابجایی، نصب و راه اندازی یک دستگاه مولد گاز سوز 1.7کومینز خبر داد و گفت: دستگاه مولد مذکور پس از آنکه از تاسیسات دهاقان به تاسیسات ندوشن انتقال یافت از سوی کارشناسان واحد تعمیرات اساسی نصب ، راه اندازی و تمام زمستان مورد بهره برداری load قرار گرفت .

گلستانه در ادامه افزود : با توجه به اهمیت و نقش حساسی که این مولد های گاز سوز به عنوان تامین کننده برق دائم و پایدار در این گونه تاسیسات را دارند ، پرسنل واحد تعمیرات اساسی ( مکانیک، برق وابزار دقیق ) و تاسیسات با توکل به خداوند متعال و همت بی نظیر پروژه مذکور را با موفقیت تحقق بخشیدند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: کارشناسان این منطقه تا کنون اقدامات بسیار موثری را در بخش خوداتکایی به انجام رسانده اند ، که امید است در آینده با عزم و اراده آهنین بتوانیم گام های مهم و اساسی دیگری را در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برداریم .


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما