شعار سال 97-1
 
  
پنجشنبه 25 مرداد 1397   17:07:57
مناطق عملیات انتقال گاز
11:211397/3/22 سه‌شنبه
مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران خبر داد:
پایان موفقیت‌آمیز اتصال نهایی خط لوله 20 اینچ دهلران به خط ششم سراسری

اتصال نهایی خط لوله 20 اینچ دهلران به ایستگاه فرستنده توپک و خط ششم سراسری در منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران صورت پذیرفت.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران، با بیان این مطلب، اظهار داشت: گفت: با تلاش و همت کارکنان عملیات خط لوله و حضور شبانه‌روزی پرسنل یارد خط لوله اهواز، عملیات اتصال نهایی خط لوله 20 اینچ دهلران به خط لوله ششم سراسری با موفقیت کامل به پایان رسید.
وی در ادامه افزود: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با واحدهای دیسپچینگ،مهندسی، HSE و بازرسی فنی و پس از قطع جریان گاز خط لوله دهلران و تخلیه آن و ایمن ساختن محوطه، با حضور شبانه روزی کارکنان ساعی و تلاشگر بهره بردای خط لوله اهواز، اتصال نهایی خط لوله دهلران به خط لوله ششم سراسری انجام شد.
خضرایی تصریح کرد: در این عملیات بیش از 1200 متر مکعب خاکبرداری و 270 اینچ قطر برشکاری گرم و آماده سازی و جوشکاری صورت گرفت که پس از تأیید رادیوگرفی سرجوش های تولیدی از سوی بازرسی فنی منطقه، نسبت به تزریق گاز و راه اندازی مجدد خط لوله انتقال گاز دهلران در مدت زمان کمتر از 48 ساعت و در شرایط کاملاً ایمن اقدام شد.
شایان ذکر است پس از راه اندازی ایستگاه کنترل فشار، تأمین گاز خط لوله 20 اینچ دهلران و 12 اینچ آبدانان از طریق خط لوله ششم سراسری انتقال گاز امکان پذیر خواهد شد که این عملیات در راستای افزایش پایداری انتقال گاز خطوط لوله دهلران و آبدانان برنامه ریزی و اجرا شد.

پایداری انتقال گاز به نیروگاه برق زرگان
مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با انجام تعمیرات بر روی خط لوله 14 اینچ زرگان، پایداری انتقال گاز به این نیروگاه مهم و استراتژیک برق افزایش یافت.
وی در ادامه افزود: با توجه به اعلام گزارش از خط لوله 14 اینچ زرگان و با توجه به هماهنگی های بعمل آمده با ادارات دیسپچینگ، بازرسی فنی، HSE و شرکت گاز استان خوزستان در کمترین زمان ممکن تعمیرات انجام و پایداری انتقال گاز به این واحد تولید برق بسیار مهم و استراتژیک انجام شد.
خضرایی گفت: در این عملیات بیش از 1000 متر مکعب خاکبرداری و لجن برداری مکانیزه و تخلیه آب بوسیله دو دستگاه پمپ صورت پذیرفت .
وی افزود: با توجه به وجود تأسیسات در حریم خط لوله فوق با همراهی و همکاری سازمان‌های برق و آب استان، نسبت به جابجایی پایه برق فشار قوی و جابجایی انشعابات آب در کمترین زمان ممکن اقدام شد که جا دارد از زحمات این دو سازمان برون سازمانی (آب و برق) تقدیر و تشکر کنم.
مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران در پایان با اشاره به تلاش تمامی واحدها به ویژه پرسنل خستگی ناپذیر یارد خط لوله اهواز، گفت: این تعمیرات با هدف افزایش پایداری انتقال گاز به نیروگاه زرگان که یکی از نیروگاه‌های بسیار مهم و استراتژیک کشور بوده و ظرفیت مصرف گاز تا 1.8 میلیون متر مکعب در روز را دارا است، برنامه ریزی و اجرا شد.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما