شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   23:03:22
شرکت های گاز استانی
11:591397/1/28 سه‌شنبه
شرکت گاز استان خراسان شمالی؛ پیشتاز در تصفیه و بازیافت پساب بهداشتی

شرکت گاز استان خراسان شمالی با بکارگیری پکیج تولید داخلی تصفیه پساب بهداشتی در ساختمان امور کالا، اقدام به استفاده از آب خروجی آن جهت آبیاری فضای سبز محوطه کرده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن رضا میربلوکی، مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی، با توجه به بحران کمبود آب در کشور و لزوم مدیریت و بهینه سازی مصرف آب در خصوص هدف از اجرای پروژه مذکور، اظهار داشت: این پروژه از اقدامات این شرکت در راستای کنترل آلاینده های احتمالی آب و خاک، استفاده مجدد از آب های مصرفی در فضای سبز و با هدف صرفه جویی در مصرف آب و رفع مشکل کم آبی منطقه ای طراحی و اجرا شده است.
میربلوکی بیان کرد: راندمان تصفیه حدود 95 درصد حذف آلاینده‌های شاخص است و پساب خروجی به صورت آبی زلال و مطابق با استانداردهای زیست‌محیطی قابل دفع به آب‌های سطحی و زیرزمینی رفته یا جهت استفاده برای آبیاری فضای سبز مصرف می‌شود.
وی گفت: پس از انجام نمونه گیری و آزمایشات لازم از خروجی تصفیه نهایی، وضعیت آب این تصفیه خانه خوشبختانه مطابق با استاندارد آب مورد استفاده فضای سبز است، و این گام موثری در راستای حفظ و صیانت از آب محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در پایان از مزایای بی شمار این سیستم تصفیه از جمله تولید داخلی و صرفه اقتصادی نسبت به نمونه های خارجی آن اشاره کرد.
مطهری، مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان نیز طی بازدید از تصفیه پساب بهداشتی گفت: استفاده از این سیستم برای نخستین بار در سطح ادارات استان اجرا شده و از شرکت گاز بابت این اقدام پسندیده که نشان از اهمیت بیش از پیش به محیط زیست است قدردانی می شود.
وی در ادامه افزود: مدیریت فاضلاب تکلیف قانونی و شرعی و اخلاقی ادارات و کارگاه ها است و انتظار اداره کل محیط زیست استان بر این است همه دستگاه های دولتی به وظایف عمومی خود در این زمینه توجه جدی داشته باشند.
مطهری در پایان یادآور شد سیستم بکار رفته در تصفیه فاضلاب در شرکت گاز خراسان شمالی از سوی یکی از مخترعین کشور به ثبت داخلی و بین المللی رسیده است که بسیار مثمر ثمر برای مدیریت فاضلاب ادارات و مجموعه ها خواهد بود.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما