شعار سال 97-1
 
  
جمعه 29 تير 1397   09:35:19
شرکت های گاز استانی
13:191397/1/27 دوشنبه
مصرف بیش از 6 میلیارد متر مکعب گاز در استان گیلان طی سال گذشته

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از مصرف 6 میلیارد و دویست میلیون مترمکعب گاز طی سال گذشته در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسین اکبر با اعلام این خبر افزود: مجموع مصرف گاز در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل تنها 5 درصد افزایش داشته است و این در حالیست که در سال گذشته بیش از 50 هزار مشترک جدید گاز در استان جذب شده است.

وی ادامه داد: مصرف گاز در بخش خانگی با وجود افزایش 5 درصدی تعداد مشترکین، بیش از 166 میلیون مترمکعب کاهش داشته که این مهم نشان از نهادینه شدن فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در سراسر استان دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان تصریح کرد: با توجه به صرفه جویی های صورت گرفته از سوی بخش خانگی، شرکت گاز استان گیلان توانست در سال گذشته بالغ بر 500 میلیون مترمکعب گاز بیشتر به بخش های صنعتی و نیروگاهی استان تزریق کند و این حمایت از صنایع استان نقش مهمی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی ایفا کرده است.

اکبر در ادامه گفت: حدود 49 درصد از مجموع مصرف گاز در استان در سال 96 متعلق به بخش نیروگاهی بود و بخش های خانگی با 32 درصد، صنعتی با 10 درصد، حمل و نقل با 5 درصد و تجاری با 4 درصد در رده های بعدی مصرف گاز قرار دارند.

وی در پایان با اشاره به پایان رسیدن فصل سرما از همه مشترکین درخواست کرد تا برای کاهش خطرات احتمالی پس از خاموش کردن وسایل گرمایشی، نسبت به بستن شیر فلکه گاز و نیز مسدود کردن خروجی لوله های گاز با درپوش اقدام کنند.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما