شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   22:59:01
شرکت های گاز استانی
13:161397/1/27 دوشنبه
مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان؛
بهره مندی بیش از 95 درصد جمعیت استان کردستان از نعمت گاز طبیعی

با گازدار شدن 92 روستا در استان کردستان طی سال گذشته، در حال حاضر 450 هزار خانوار این استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان، ضمن بیان مطلب فوق، مجموعه گاز کردستان را یکی از مجموعه های موفق کشور دانست و گفت: در سایه تلاش های کارکنان زحمت کش و خدوم و هدایت و راهنمایی های مسوولان کشوری و استانی، اکنون کردستان در بسیاری از شاخص های حوزه گاز در کشور برتر بوده و توانسته با گسترش شبکه های گازرسانی رفاه و آسایش را برای مردم به ارمغان آورد.

احمد فعله گری به تعداد شهرهای گاز دار استان کردستان اشاره کرد و گفت : از 30 شهر استان 29 شهر از نعمت گاز طبیعی برخوردار بوده و ضریب نفوذ گاز در جمعیت شهری استان 100 درصد است که از میانگین کشوری بالاتر بوده که نشان از تلاش بی وقفه پرسنل این شرکت دارد .

این مقام مسئول در ادامه سخنانش به تعداد روستاهای گازدار استان اشاره کرده و افزود: در استان کردستان تعداد 1 هزار و 315 روستا از قابلیت گازرسانی برخوردارست که با گازدار شدن تعداد 92 روستا در سال گذشته تعداد روستاهای برخوردار از گازطبیعی به 1 هزار و 126 مورد ارتقاء یافت.

به گفته وی، هم اکنون در مجموع 95.6 درصد از جمعیت شهری و روستایی استان کردستان تحت پوشش گازطبیعی بوده که رشد قابل توجه گازرسانی در افزایش شاخص های گازرسانی در سطح استان کردستان را نشان می دهد.

وی وضعیت موجود شاخص های گازرسانی در استان کردستان را با وضعیت سال 83 مقایسه کرد و گفت: درسال 83 تنها 6 روستای استان کردستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار بود که سهم استان در کشور در این شاخص 47 صدم درصد بود که این تعداد در پایان سال 96 به یک هزار و 126 روستا افزایش یافته و سهم استان نیز در این شاخص با رشد و توسعه قابل توجهی روبرو شده و به 6 درصد در مقیاس کشوری ارتقاء یافته است.

فعله گری به برنامه ریزی شرکت گاز استان کردستان برای گازدار کردن 180 روستا درسال جاری اشاره کرده و اظهارداشت : برای گازرسانی به این تعداد روستا اعتباری بالغ بر 1000میلیارد ریال در نظر گرفته شده است و در حال حاضر گازرسانی به 6 روستای شهرستان کامیاران، 25 روستای شهرستان سنندج، 4 روستای شهرستان قروه ، 24 روستای شهرستان سقز ، 2روستای شهر سروآباد، 4 روستای شهر دیواندره، 24روستای شهرستان بیجار ، 7 روستای از توابع شهرستان بانه و 16 روستای شهرستان مریوان در حال اجراست و سایر موارد در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

وی اظهار کرد: مجموعه شرکت گاز استان زمینه و بستر فعالیت گازرسانی در سطح استان را فراهم کرده و اکنون مشکلی در توسعه گازرسانی وجود نداشته و تلاش برای ارائه خدمات برای سایر روستاهای که فاقد گاز هستند نیز ادامه داشته و در سال جاری تعداد 180 روستا از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.

فعله گری رشد گازرسانی روستایی در استان کردستان را در سه سال اخیر را قابل تحسین اعلام کرد و اظهار داشت : گازرسانی به 555 روستا در استان کردستان در دولت یازدهم و دوازدهم در طی سال های اخیر صورت گرفته که فقط تعداد 92 روستای آن در سال 96 گازدار شده اند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه این شرکت در دولت تدبیر و امید عملکرد قابل قبولی در زمینه توسعه گازرسانی داشته است، گفت : در سه سال اخیر بیش از 1900 کیلومتر شبکه گذاری گاز طبیعی در این استان انجام شده که 87 درصد آن در بخش روستای بوده و باعث ارتقای ضریب نفوذگاز طبیعی به میزان 11 درصد در این بخش شده و ضریب نفوذ گاز طبیعی در چمعیت روستایی استان را به میزان 85 درصد ارتقاء داده است.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما