شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:02:23
شرکت های پالایش گاز
15:441396/1/30 چهارشنبه
درخشش کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در سومین کنفرانس بین المللی انرژی ایران

مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از درخشش کارکنان این مجتمع گازی در سومین کنفرانس بین المللی و مدیریت انرژی ایران خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،سید مجید منبتی در این خصوص افزود: کنفرانس فناوری و مدیریت انرژی ایران مهم ترین مرجع در تصمیم گیری مسائل انرژی کشور است که بیش از 150 مقاله صنعتی و دانشگاهی به دبیرخانه این کنفرانس ارائه شد.
وی با بیان اینکه بزرگترین واحد ذخیره سازی گاز طبیعی ایران و خاورمیانه در سال 93 با هدف تزریق گاز طبیعی درون مخزن گازی شوریجه D واقع در شمال شرق کشور به بهره برداری رسید، اظهارداشت: عملیات ذخیره سازی گاز در طی سالیان گذشته در این مجتمع از طریق سه ردیف توربوکمپرسور تزریق گاز به ظرفیت 10 میلیون متر مکعب در روز انجام پذیرفت.
این مقام مسئول با بیان اینکه این خط عملیاتی بالای 50 بار فشار دارد، تصریح کرد: به دلیل اختلاف در شرایط عملیاتی و همچنین ترکیبات گاز ورودی به این کمپرسورها با شرایط طراحی اولیه، عملکرد این واحدها با شرایط عملیاتی جدید مورد مطالعه و شبیه سازی قرار گرفت و پس از بررسی های تئوری و انجام تست های عملی در نهایت منجر به افزایش 35 درصدی ظرفیت هر یک از واحدهای تزریق گاز شد.
منبتی با اشاره به اینکه طرح افزایش ظرفیت در واحد ذخیره سازی شوریجه برای نخستین بار در کشور صورت گرفته است، بیان داشت: در حال حاضر با اجرای طرح افزایش ظرفیت، مقدار 10 میلیون متر مکعب گاز طراحی با دو ردیف توربو کمپرسور تزریق انجام می شود و یک ردیف توربو کمپرسور به حالت آماده بکار قرار گرفته است.
مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در ادامه تاکید کرد: این امر علاوه بر کمک به تزریق پایدار گاز به مخازن زیر زمینی در فصل تابستان و برداشت در فصل پیک مصرف، 24درصد کاهش مصرف سوخت، معادل 28 میلیون متر مکعب گاز در سال را بدنبال داشته است.
وی در پایان یادآور شد: همکاران ما در مجموعه پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد ضمن ارائه مقاله به سومین کنفرانس
بین المللی و مدیریت انرژی ایران با عنوان " صرفه جویی عمده سوخت توربین های گازی ذخیره سازی شوریجه " در این کنفرانس حضور یافتند که این مقاله از سوی محمد ساتکین رییس کنفرانس و انجمن انرژی ایران به عنوان مقاله برتر انتخاب و از کارکنان واحد ذخیره سازی شوریجه تقدیر بعمل آمد.
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما