شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:10:26
شرکت های پالایش گاز
11:351395/10/13 دوشنبه
پایان عملیات رینگ نمودن مسیر آب آتش نشانی پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی

پروژه رینگ نمودن مسیر آب آتش‌نشانی ناحیه دو  و سه پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی به منظور افزایش توان ایمنی، تکمیل و راه اندازی شد.
 به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد رضا مهاجری، رئیس مهندسی و خدمات فنی پالایشگاه اول مجتمع گاز پارس جنوبی ضمن بیان مطلب فوق، افزود: قبل از اجرای پروژه، خطوط آتش نشانی ناحیه دو  و سه تنها بوسیله‌ یک خط به یکدیگر اتصال یافته بود.
مهاجری بر همین اساس عنوان داشت: در این حالت در صورت بروز مشکل در شبکه آب آتش نشانی ناحیه دو، تمامی خطوط آب آتش‌نشانی ناحیه دو و ناحیه سیزده نیز از سرویس خارج می شدند و یک محیط بسیار ناایمن و دارای خطرپذیری بالا بخصوص در ناحیه سیزده  به وجود می‌آمد.
این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان کرد: با  اجرای این پروژه، خط آب آتش نشانی ناحیه دو  و سه  از سمت شرق به یکدیگر متصل شد.
به گفته مهاجری، با انجام  این روش در صورت از مدار خارج شدن ناحیه دو از سرویس، به‌دلیل انجام تعمیرات، سیستم آب آتش نشانی ناحیه سیزده قطع نخواهد شد و ریسک موجود در ناحیه بدون آب آتش نشانی از بین خواهد رفت.
مهاجری تصریح کرد: این موضوع به دلیل احداث واحد تولید ماده بودارکننده در ناحیه سیزده که در آینده نزدیک مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، از اهمیت مضاعفی برخوردار است و پیش بینی مسائل ایمنی آینده، این واحد را نیز در برمی‌گیرد.
وی در پایان گفت: مدت زمان انجام این پروژه، با توجه به حجم نسبتا بالای این کار در محیط پالایشگاه، پنج ماه در نظر گرفته شده بود که خوشبختانه با پیگیری و نظارت مستمر کارکنان بخش مکانیک واحد مهندسی در مدت زمان کمتر از سه ماه، این پروژه مهم با تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه اول به اتمام رسید.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما