شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   10:23:56
شرکت های پالایش گاز
11:491395/10/14 سه‌شنبه
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در سرخس تاکید کرد
تاثیرگذاری رسانه ها در حوزه ترویج کتابخوانی در جامعه

رسانه ها به دلیل جایگاهی که در جامعه دارند از نقش تاثیرگذاری در نفوذ در افکار عمومی برخوردارند و می توانند در ترویج مبحث کتاب و کتابخوانی موثر واقع شوند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، یوسف امینی معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی در حاشیه بازدید از دوازدهمین نمایشگاه کتاب سال سرخس با تقدیر از فعالیت های پالایشگاه خانگیران در برپایی دوازده دوره مستمر این نمایشگاه، افزود: برگزاری نمایشگاه ‌های کتاب و فعالیت در حوزه کتاب و کتابخوانی جزو کم ‌هزینه‌ترین، مؤثرترین و سالم‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی است.
وی با بیان اینکه در جامعه ما به امر کتابخوانی به عنوان یک کار اوقات فراغت و تفریحی نگاه می شود، اظهار داشت: کتابخوانی مختص به یک گروه فرهیخته و تحصیل کرده نیست در حالی که در جامعه ما این مبحث را مربوط به یکسری گروه های خاص شامل فرهنگی، معلمین، طلاب، فرهیختگان و نخبگان می دانند، اما کتابخوانی یک امر تربیتی و آموزشی است.
به گفته امینی، اگر بخواهیم کتابخوانی رواج پیدا کند باید دست به دست هم دهیم و با تلاش در این حوزه به توسعه کتابخوانی در جامعه کمک کنیم.
این مقام مسئول نقش خانواده، مدرسه و رسانه ها را بعنوان سه گزینه اصلی در ترویج کتاب و کتابخوانی در سطح جامعه عنوان و تاکید کرد: در این میان، رسانه ها به دلیل جایگاهی که در جامعه دارند و از نقش تاثیرگذاری در نفوذ افکار عمومی برخوردارند، می توانند در ترویج مبحث کتاب و کتابخوانی موثر واقع شوند.
امینی با تأکید بر اینکه کشورهای توسعه‌یافته و موفق، آمار مطالعه آن‌ها با توسعه‌یافتگی برابری می‌کند، اضافه کرد: هرقدر میزان مطالعه در جامعه کم شود، ضد ارزش‌ها رشد پیدا می‌کنند.
معاون فرهنگی اداره کل ارشاد خراسان رضوی در ادامه گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه، برنامه های زیادی را در دست پیگیری دارد که یکی از این برنامه ها، برگزاری جشنواره روستا و عشایر و همچنین انتخاب پایتخت کتاب کشور بود.
گفتنی است: دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب سال سرخس از 12 تا 22 دیماه صبح ها از ساعت 9 تا 12 و عصرها 16 تا 22 در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برپا است.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما