شعار سال 97-1
 
  
چهارشنبه 2 خرداد 1397   10:21:30
شرکت های ستادی
14:111395/10/22 چهارشنبه
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران خبر داد:
تعمیرات اضطراری خط لوله 48 اینچ پارچین- سمنان

عیوب خط لوله پارچین- سنگ‌بست بدون هیچ وقفه‌ای در انتقال گاز کشور، در بهترین شرایط عملیاتی و ایمنی رفع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این مطلب گفت: با هدف حصول اطمینان از تداوم بهره‌برداری خط لوله 48 اینچ پارچین - سمنان در فصل سرد زمستان، تعمیرات اضطراری و سرویس خط لوله مذکور با موفقیت به پایان رسید.
 
مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران افزود: این عملیات بلافاصله پس از شناسایی دو مورد ترک در این خط و با مشخص شدن ابعاد عیوب از طریق بازرسی به روش‌های مکمل رادیوگرافی و امواج آلتراسونیک سه بعدی و با استفاده از روش‌های نوین تعمیراتی انجام شد.

وی ضمن اشاره به تجهیز کارگاه و فراهم کردن مقدمات اجرای عملیات از طریق کاهش موقتی فشار در کمترین زمان ممکن، گفت: پس از تشکیل جلسات مشترک فنی با واحدهای مرتبط و تصمیم‌گیری، اقدامات لازم برای نصب طوقه‌های تقویتی بر روی سرجوش‌های معیوب در نهایت با نصب سه مورد composite sleeve و یک مورد sleeve نوع A صورت گرفت و مقرر شد، خط لوله اشاره شده در شرایط عادی، تا زمان حداقل شش ماه، یعنی عبور از فصل پرمصرف، با تضمین کارخانه سازنده کامپوزیت مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

به گفته توکلی، به‌دلیل حساسیت تأمین گاز شمال کشور، این عملیات در سرمای طاقت‌فرسا و بدون توقف کار انجام شده که جز با همدلی، اتحاد و از خودگذشتگی نیروهای عملیاتی شرکت انتقال گاز ایران و پذیرش ریسک قابل قبول مدیریتی، امکان‌پذیر نیست.

گفتنی است با پایان یافتن این عملیات در کمترین زمان و بدون محدودیت کامل بر یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین خطوط لوله کشور که وظیفه انتقال گاز را به مناطق شمال و شمال شرق به عهده دارد، امکان گازرسانی و تأمین گاز مناطق مذکور در شرایطی استمرار یافت که حتی یک ساعت صرفه‌جویی در زمان نیز با توجه به قطع گاز ترکمنستان، حائز اهمیت فراوان بود.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما