شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:10:07
مناطق عملیات انتقال گاز
12:451395/10/15 چهارشنبه
مدیر عامل منطقه شش عملیات انتقال گاز
اقدامات صورت گرفته، نویدبخش رشد اقتصادی استان های تحت پوشش است

نخستین گردهمایی آموزشی-تخصصی بانوان مناطق دهگانه شرکت انتقال گاز با حضور مشاور وزیر نفت در امور زنان و خانواده، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز، مدیران نفت و گاز هرمزگان، مشاور بانوان استاندار هرمزگان، مشاور مدیر عامل شرکت انتقال گاز در امور زنان و خانواده و رابطین بانوان مناطق دهگانه انتقال گاز و همچنین بانوان شاغل در صنعت نفت و گاز هرمزگان، به میزبانی منطقه شش در سالن اجتماعات شهرک فجر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، کرم گودرزی مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز ضمن خیر مقدم و خوش آمدگویی به مدعوین و شرکت کنندگان در این دوره، به تشریح فعالیت ها و رسالت منطقه شش عملیات انتقال گاز در جنوب و جنوب شرق کشور پرداخت و اشاره کرد: بدون شک اقدامات انجام شده در منطقه شش عملیات انتقال گاز که نوید بخش رشد اقتصادی و توسعه پایدار استان های تحت پوشش است با همت، همدلی و تلاش شبانه روزی تک تک همکاران ایجاد شده است.
مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز، در بخش دیگری از سخنان خود به دیدگاه پیامبر مکرم اسلام در مورد حضرت فاطمه (س) و زن پرداخت و گفت: نگاه اسلام به زن بسیار روشن و مبتنی بر احترام و کرامت انسانی است و تبعیض جنسیتی معنایی ندارد.
وی در ادامه با بیان اینکه در نظام مقدس جمهوری اسلامی، زمینه برای حضور بانوان در بخش های مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی فراهم شده است، تصریح کرد: مزیت نسبی که در مورد حضور زنان در جامعه اسلامی کشورمان نسبت به بقیه کشورها وجود دارد این است که در تمامی زیرساخت های اقتصادی، زنان همگام با مردان در حال فعالیت هستند و توانسته ایم برای زنان و مادران یک شرایط بهتری ایجاد کنیم که همزمان با تعالی سازمانی و توسعه کشور، وظیفه مادری و مدیریت خانواده را نیز به نحو احسن انجام دهند.
در ادامه، خانم یعقوب نژاد مشاور استاندار هرمزگان در امور زنان و خانواده، گزارشی از اقدامات و فعالیت های مرتبط  با امور بانوان استان و توانمندسازی زنان ارایه داد و با اشاره به اینکه اعتماد و مشارکت در دولت یازدهم محقق شده است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در انتصاب زنان در سمت های مدیریتی پیشتاز بوده و ما هم اکنون شاهد فعالیت بسیاری از زنان در حوزه های مختلف استان هرمزگان از جمله یک فرماندار، یک بخشدار، 6 مدیر کل دستگاه های اجرایی، 21 رئیس اداره شهرستان ها، 19 معاون مدیر کل، 56 دهیار، 76 عضو شوای شهر و روستا و 85 تشکل غیر دولتی در حوزه توانمند سازی زنان هستیم.
در بخش دیگری از این مراسم، خانم تندگویان مشاور وزیر نفت در امور بانوان و خانواده، ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری گردهمایی آموزشی تخصصی بانوان به میزبانی منطقه شش عملیات انتقال گاز، مهمترین چالش و دغدغه در حوزه بانوان را شایسته سالاری و عدالت جنسی عنوان کرد و گفت: اکنون شرایط بگونه ای است که نه تنها کشورهای توسعه یافته بلکه کشورهای اسلامی نیز به این نتیجه رسیده اند که جهت توسعه یافتگی کشور باید زنان در بخش های مختلف حضور داشته باشند و در واقع توسعه بدون حضور سرمایه اجتماعی زنان، امکان پذیر نیست. تندگویان افزود: زنان و مردان همراه هم هستند و می بایست با آماده سازی زمینه و بستر جهت حضور زنان، موانع بوجود آمده را با همفکری و تعامل با یکدیگر حل کرد.
وی مهمترین چالش را چالش نگرش و فرهنگ عنوان کرد و ادامه داد: چرا هنوز ما باید درگیر مسائل کوچکی مانند نداشتن راهکار جهت حضور زنان به ورزشگاه ها باشیم.
مشاور وزیر نفت در امور بانوان و خانواده با اشاره به اینکه همه ما باید تنها از قرآن کریم تبعیت کنیم، ابراز داشت: اسلام آنقدر به زنان ارزش قائل است که نام یک سوره از مصحف شریف را به نام سوره نساء نازل کرده است و موضوعاتی که در قرآن کریم در مورد زنان اشاره شده است، جز این نیست که نگرش جاهلی به زنان تغییر پیدا کند.
وی انتصاب زنان از سوی وزیر نفت در حوزه های معاونت و بخش های مدیریتی وزارت نفت را نشان دهنده نگرش مثبت دولت یازدهم در بخش زنان عنوان کرد و تاکید کرد: می بایست این تفکر در سطح وزارت نفت گسترش یابد.
در ادامه مراسم، خانم علیمرادی رابط بانوان منطقه شش، گزارش عملکردی از اقدامات و فعالیت های امور بانوان منطقه، ارایه کرد.
گفتنی است در این گردهمایی شرکت کنندگان در ابتدا دوره آموزشی تخصصی توانمند سازی بانوان را با حضور خانم دکتر صائمیان فرا گرفتند و در پایان این گردهمایی، نشستی تخصصی با حضور رابط بانوان مناطق دهگانه شرکت انتقال گاز و خانم تندگویان و همچنین مدیران عامل شرکت های تابعه ملی گاز در استان هرمزگان در سالن کنفرانس اداره مرکزی منطقه شش برگزار شد که هر یک از رابطین مناطق، مسائل و مشکلات و چالش های مربوط به حوزه بانوان را مطرح کردند.

 

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما