شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:11:59
مناطق عملیات انتقال گاز
11:381395/10/7 سه‌شنبه
طی هشت ماه سال جاری رخ داد:
افزایش 11 درصدی حجم گاز انتقالی منطقه پنج عملیات انتقال گاز

طی هشت ماهه نخست سال جاری، میزان حجم گاز انتقالی به مبادی مصرف در منطقه پنج عملیات انتقال گاز بالغ بر 80 میلیارد مترمکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایشی بیش از 11 درصد را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی اله فرخی، مدیر منطقه پنج منطقه عملیات انتقال گاز، با اعلام این خبر افزود: این افزایش بدلیل افزایش مصرف و توسعه شبکه گازرسانی و عدم استفاده از سوخت مایع در نیروگاه های برق و صنایع است.

وی در ادامه عنوان کرد: در مدت مشابه سال قبل، بیش از 71 میلیارد مترمکعب گاز از منطقه پنج به مبادی مصرف منتقل شده است.

فرخی با اشاره به راه اندازی ایستگاه های خنج 8 و صفاشهر 8، تصریح کرد: با راه اندازی این تاسیسات، ظرفیت انتقال گاز منطقه از 430 میلیون مترمکعب استاندارد در روز، به 480 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

این مقام مسئول اظهار کرد: با راه اندازی ایستگاه های جهرم 8 و فراشبند 10 در ماه های آتی نیز، این حجم به 570 میلیون مترمکعب استاندارد افزایش پیدا خواهد کرد.  

به گفته فرخی، در حال حاضر جهت رفاه حال هموطنان در مناطق سردسیر، 48 توربین از 55 توربین در اختیار منطقه و در سرویس بوده و با حداکثر توان مشغول انتقال گاز به مناطق سردسیر است.

مدیر منطقه پنج، ضمن تقدیر از تلاش های کارکنان، تاکیدکرد: با همت همکاران، هیچ واحدی در منطقه تحت تعمیر نبوده و کلیه ایستگاه ها و خطوط لوله در آمادگی کامل به سرمی برند. 

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما