شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   18:45:35
مناطق عملیات انتقال گاز
13:591395/10/8 چهارشنبه
بهینه سازی و جابجایی سیستم سوخت جت های EM85 تأسیسات شهید آتش پنجه در منطقه یک عملیات انتقال گاز

در راستای تداوم انتقال گاز به مبادی مصرف و استفاده حداکثری از واحدهای عملیاتی،عملیات بهینه سازی و جابجایی سیستم سوخت جت های EM85 تأسیسات تقویت فشار گاز شهید آتش پنجه(تنگ پیرزال ) در منطقه یک عملیات انتقال گاز با موفقیت کامل به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران؛ بلال نجفی مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز با اعلام خبر فوق افزود: تأسیسات تنگ پیرزال مهمترین تأسیسات تقویت فشار گاز این منطقه عملیاتی علی الخصوص در فصول سرد سال می باشد که هر گونه توقف در واحدهای این تأسیسات بالانس انتقال گاز در مبادی مصرف را تغییر میدهد . لذا با توجه به مشکلات موجود در سیستم سوخت این واحدها که کنترلرهای Wizard بوده ، پرسنل تعمیرات اساسی ابزار دقیق تصمیم بر رفع مشکل موجود گرفتند .
بلالی ادامه داد: با توجه به کارشناسی های صورت گرفته توسط گروه ابزار دقیق تعمیرات اساسی منطقه مقرر گردید که مکان این قطعات ابزار دقیقی تغییر نماید چرا که کنترلرها در مکانی نا مناسب (بالای جت ، دارای لرزش و ارتفاع و دمای بالا) قرار داشتند.
وی افزود : با توجه به قدیمی بودن تأسیسات و تعدد اقلام مکانیکی موجود در تأسیسات فوق الاشاره و لزوم تعمیرات مستمر بر روی این کنترلرها و نا ایمن بودن مکان این قطعات ، ضرورت جابجایی و بهینه سازی این سیستم ها کاملاً مشهود بوده است که در این راستا پرسنل تعمیرات ابزار دقیق منطقه اقدام به بررسی فنی موضوع نموده و با مقایسه مکان جدید با محل نصب قدیمی عملیات جابجایی سیستم های سوخت این تأسیسات را در دستور کار خود قرار دادند .
مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز گفت : پس از شناسایی محل نصب جدید کنترلرهای WIZARD اقلام مورد نیاز از جمله کاپرتیوب¼ اینچ ،کانکشن و بولکت یونیون¼ اینچ  و ... تهیه گردید و ظرف مدت یک هفته کاری نسبت به جابجایی و نصب سیستم سوخت واحدهای 2 و 3 و 4 اقدام شد و کلیه مراحل تست و سپس راه اندازی گردید که ضمن برطرف کردن مشکلات قبلی از هدر رفت زمان کاری پرسنل و اتلاف انرژی جلوگیری بعمل آمد .

وی از کارهای بسیار مهم دیگری که توسط پرسنل توانمند و کوشای ابزار دقیق منطقه انجام شد را رفع اشکال و کالیبره نمودن فلوکامپیوترهای گاز تأسیسات تقویت فشار گاز شهید محمدی ، مصطفوی ، مکوندی فر ، یوسفی و کاوه پیشه عنوان نمودند و گفت : سالم بودن و صحت عملکرد فلوکامپیتورهای گاز ورودی و مصرفی بسیار حائز اهمیت میباشد که این مهم نیز در کمترین زمان ممکن و بدون هیچگونه اختلالی در روند انتقال گاز و در شرایط کاملاً ایمن به پایان رسید .
مهندس بلالی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی همکاران درگیر در این عملیات علی الخصوص پرسنل تعمیرات ابزار دقیق گفت : ان شاء ا... با کارهای انجام شده در تأسیسات که خود نشان از توانمندی فنی بسیار بالای پرسنل عملیاتی هست بتوانیم در انجام رسالت خود که همانا انتقال ایمن و پایدار گاز طبیعی به مبادی مصرف می باشد ، کوشا باشیم و اقدام عملی را در کارهای خود جهت اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری می باشد عینیت بخشیم .

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما