شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 6 خرداد 1397   22:16:16
مناطق عملیات انتقال گاز
13:401395/10/8 چهارشنبه
مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز:
تعداد توربوکمپرسورهای منطقه 5 سال آینده به 69 دستگاه می‌رسد

مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز با بیان اینکه این منطقه عملیاتی دارای حدود 4 هزار و 500 کیلومتر خط لوله فشار قوی است، گفت: خطوط دوم، سوم، چهارم، هشتم و دهم سراسری از این منطقه در گستره‌ای شامل استان‌های فارس، بخش‌هایی از کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و یزد گذر می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس فرخی افزود: این منطقه از 13 تأسیسات تقویت فشار گاز برخوردار است که توان یک‌هزار و 700 مگاواتی دارند.
وی منطقه 5 را حساس‌ترین منطقه عملیات انتقال گاز کشور دانست و گفت: هم‌اکنون بیش از 70 درصد از گاز تولیدی کشور از شریان‌های این منطقه در حال انتقال است.
به گفته وی در حال حاضر 55 توربوکمپرسور درمنطقه 5 قرار دارد که با اجرای پروژه‌‌های جدید تا سال آینده به 69 دستگاه می‌رسد.
فرخی در ادامه با بیان این مطلب اظهار داشت: هم‌اکنون دو پروژه تأسیسات فراشبند 10 و جهرم 8 در این منطقه در حال اجراست که به‌زودی راه‌اندازی خواهند شد.
وی در ادامه تعداد پرسنل منطقه 5 را بیش از یک هزار و 450 نفر بیان نمود و یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های خود را حل مشکلات نیروی انسانی عنوان کرد.
فرخی با بیان این مطلب افزود: همکاران شرکت انتقال گاز نیاز به توجه ویژه دارند و نظر به شرایط خاص عملیاتی می بایست امکانات مناسب برای آن ها در نظر گرفته شود. 
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما