شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 6 خرداد 1397   22:18:22
مناطق عملیات انتقال گاز
11:411395/10/7 سه‌شنبه
رزمایش پدافند غیرعامل در تاسیسات اندازه گیری گاز آستارا

همزمان با برودت هوا و افزایش مصرف گاز طبیعی و بمنظور ممانعت از خسارت های ناشی از هر گونه حادثه، رزمایش پدافند غیرعامل در تاسیسات اندازه گیری گاز آستارا به اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، این رزمایش که با مشارکت و همکاری مقامات دولتی و اعضای ستاد بحران شهرستان آستارا همراه بود، با ارایه آموزش عملی و تئوری اطفای حریق و مقابله با آتش سوزی به اجرا درآمد.

در این برنامه آموزشی، نحوه استفاده از کپسول با توجه به نوع حریق و نوع خاموش کننده بطور مفصل با همت کارشناسان واحد HSE منطقه 8 تشریح و سپس پرسنل شرکت کننده عملا نسبت به خاموش کردن آتش اقدام کردند.

همچنین در ادامه رزمایش، نیروهای امداد و نجات، آتش نشانی و هلال احمر با حضور به موقع، حریق آزمایشی را مهار و مصدومین فرضی را در حداقل زمان ممکن به مراکز درمانی منتقل کردند.

بنابراین گزارش، واحد HSE طی یک دوره کلاس آموزشی، روش ها و شیوه های نوین امداد و نجات و نحوه مقابله با حوادث و واکنش در شرایط اضطراری و همچنین اطفای حریق را برای کارکنان بصورت تئوری و عملی مطرح و بازآموزی کرده و به نقاط قوت و ضعف گروه های امدادی و مشکلات موجود در خصوص مدیریت بحران پرداختند.

گفتنی است، این خودآزمایی در آستانه فصل سرما، فرصت مناسبی بود تا ضمن آگاهی از میزان آمادگی عوامل تاثیر گذار، نقاط ضعف شناسایی و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما