شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 6 خرداد 1397   22:18:38
مناطق عملیات انتقال گاز
11:351395/10/7 سه‌شنبه
در منطقه یک عملیات انتقال گاز صورت پذیرفت
بهینه سازی و جابجایی سیستم سوخت جت های EM85 تأسیسات شهید آتش پنجه

در راستای تداوم انتقال گاز به مبادی مصرف و استفاده حداکثری از واحدهای عملیاتی، عملیات بهینه سازی و جابجایی سیستم سوخت جت های EM85 تأسیسات تقویت فشار گاز شهید آتش پنجه در منطقه یک عملیات انتقال گاز انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس بلالی مدیر منطقه یک انتقال گاز ضمن بیان این مطلب، اظهار کرد:  با هدف تداوم انتقال گاز و طبق برنامه زمانبندی از پیش تعیین شده، عملیات بهینه سازی و جابجایی سیستم سوخت جت های EM85 تأسیسات تقویت فشار گاز شهید آتش پنجه (تنگ پیرزال) با موفقیت کامل به پایان رسید.

بلالی گفت: تأسیسات تنگ پیرزال مهمترین تأسیسات تقویت فشار گاز این منطقه عملیاتی علی الخصوص در فصول سرد سال است که هر گونه توقف در واحدهای این تأسیسات، بالانس انتقال گاز در مبادی مصرف را تغییر می دهد.

به گفته بلالی، با توجه به کارشناسی های صورت گرفته از سوی گروه ابزار دقیق تعمیرات اساسی منطقه، مقرر شد که مکان این قطعات ابزار دقیق تغییر کند، چرا که کنترلرها در مکانی نامناسب (بالای جت، دارای لرزش و ارتفاع و دمای بالا) قرار داشتند.

وی افزود: با توجه به قدیمی بودن تأسیسات و تعدد اقلام مکانیکی موجود در تأسیسات فوق الاشاره و لزوم تعمیرات مستمر بر روی این کنترلرها و نا ایمن بودن مکان این قطعات، ضرورت جابجایی و بهینه سازی این سیستم ها در دستور کار قرار داده شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: پس از شناسایی محل نصب جدید کنترلرهای WIZARD ، اقلام مورد نیاز از جمله کاپرتیوب¼ اینچ ،کانکشن و بولکت یونیون¼ اینچ و ... تهیه و ظرف مدت یک هفته کاری نسبت به جابجایی و نصب سیستم سوخت واحدهای 2 و 3 و 4 اقدام و پس از انجام کلیه مراحل تست، راه اندازی شد که ضمن برطرف کردن مشکلات قبلی، از هدررفت زمان کاری پرسنل و اتلاف انرژی جلوگیری بعمل آمد.

وی از کارهای بسیار مهم دیگری که توسط پرسنل توانمند و کوشای ابزار دقیق منطقه انجام شد را رفع اشکال و کالیبره نمودن فلوکامپیوترهای گاز تأسیسات تقویت فشار گاز شهید محمدی، مصطفوی، مکوندی فر، یوسفی و کاوه پیشه عنوان کرد و گفت: سالم بودن و صحت عملکرد فلوکامپیتورهای گاز ورودی و مصرفی بسیار حائز اهمیت است که این مهم نیز در کمترین زمان ممکن و بدون هیچگونه اختلالی در روند انتقال گاز و در شرایط کاملاً ایمن به پایان رسید.

بلالی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمامی همکاران، گفت: ان شاء الله با کارهای انجام شده در تأسیسات که خود نشان از توانمندی فنی بسیار بالای پرسنل عملیاتی هست، بتوانیم در انجام رسالت خود که همانا انتقال ایمن و پایدار گاز طبیعی به مبادی مصرف است، کوشا باشیم و اقدام عملی را در کارهای خود جهت اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، عینیت بخشیم.

تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما