شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:08:22
مناطق عملیات انتقال گاز
11:241395/9/30 سه‌شنبه
با انجام تعمیرات بر روی خط لوله 22 اینچ هفت تپه صورت پذیرفت؛
پایداری انتقال گاز به شهرهای شمال استان خوزستان

با انجام تعویض شیر توپی 22 اینچ مربوط به ایستگاه گیرنده توپک بر روی خط لوله 22 اینچ به همت کارکنان تلاشگر حوزه معاونت عملیات خط لوله منطقه یک عملیات انتقال گاز علی الخصوص پرسنل بهره برداری خط لوله اهواز ، تداوم انتقال گاز در این حوزه عملیاتی پایدارتر شد .
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس بلالی مدیرمنطقه یک عملیات انتقال گاز،ضمن بیان مطلب فوق، افزود: تعویض مذکور به همت کارکنان عملیاتی درمدت زمان کمتر از 12 ساعت،تداوم و پایداری انتقال گاز به شهرهای شمالی استان خوزستان از جمله دزفول ، شوشتر ، اندیمشک و روستاهای همجوار را بهمراه داشت .
وی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در این عملیات و مدیریت مصرف گاز مشترکین خانگی و صنعتی شهرستان شوشتر ، با استفاده از خط لوله رابط منشعب از خط لوله 24 اینچ شمال اهواز و همچنین پایداری و تداوم انتقال گاز به مصارف خانگی و صنعتی شهرستان های دزفول و اندیمشک و عدم برداشت از خط لوله 16 اینچ دزفول و تأمین گاز شهرستان های فوق الذکر از خط لوله 16 اینچ میانرود – صفی آباد – دزفول و با وجود شرایط دمایی و سرمای شدید پاییزی ، با همکاری شرکت گاز استان خوزستان ، دیسپچینگ ، بازرسی فنی ،HSE و عملیات ساختمانی منطقه این عملیات در شرایط کاملاً ایمن و بدون هیچگونه اختلالی در روند انتقال گاز به پایان رسید .
به گفته بلالی، پس از تأمین شیر مورد نیاز، نسبت به تجهیز کارگاه و اعزام ماشین آلات مربوطه اقدام، وپس از انجام برش سرد و قطع گاز ، شیر جدید جایگزین شیر قدیمی شد .
وی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی افرادی که در این عملیات حضور داشتند افزود: در این عملیات 68 اینچ قطر برشکاری سرد و گرم لوله و آماده سازی سطح و جوشکاری صورت پذیرفت و ضمن رعایت نکات فنی و دستورالعمل های جوش پس از تأیید تمامی سرجوش های انجام شده توسط رادیوگراف مجدداً نسبت به تزریق گاز و راه اندزی محدوده خالی از گاز اقدام شد .
شایان ذکر است خط لوله 22 اینچ هفت تپه وظیفه تأمین گاز شهرستان های دزفول، اندیمشک،شوشتر و روستاها و صنایع استراتژیک کشت و صنعت نیشکر همجوار را در شمال خوزستان بر عهده دارد .  
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما