شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:07:27
مناطق عملیات انتقال گاز
15:351396/1/30 چهارشنبه
در سال 95 محقق شد
افزایش 6 درصدی حجم گاز انتقالی در منطقه یک عملیات انتقال گاز

در سال گذشته میزان حجم گاز انتقالی به مبادی مصرف در منطقه یک عملیات انتقال گاز بالغ بر 37.9 میلیارد متر مکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال 94 افزایش 6 درصدی را نشان می دهد .
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس بلالی، مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار داشت : این مقدار حجم انتقال گاز نسبت به مدت مشابه سال 94 رکوردی جدید در میزان گاز انتقالی از سوی این منطقه محسوب می شود.
وی افزود : میزان گاز ارسالی به پالایشگاه گاز بیدبلند در 12 ماهه سال 95، بالغ بر 6میلیارد متر مکعب بوده است. بلالی همچنین میزان گاز ارسالی به خط لوله اول سراسری در 12 ماهه سال 95 را بیش از 9.7 میلیارد متر مکعب عنوان کرد و گفت: این میزان،  رشد 10 درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال 94 نشان می دهد.
به گفته بلالی، میزان نشت یابی انجام شده بر روی خطوط لوله منطقه در این بازه زمانی بالغ بر 3500 کیلومتر و میزان پیگرانی انجام شده نیز قریب به 400 کیلومتر بوده است .
مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران، تصریح کرد: با توجه به سیاست کلی وزارت نفت و نیز برنامه ریزی های انجام شده از سوی شرکت ملی گاز ایران مبنی بر حفظ و صیانت از چاه ها و میادین نفتی،این منطقه عملیاتی در 12 ماهه سال 95 بالغ بر 11.9 میلیارد متر مکعب گاز را به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب جهت تزریق به میادین نفتی تحویل داده است که با افزایش بی سابقه ای روبرو بوده است.
به گفته وی، رکورد تزریق گاز به میادین نفتی نیز شکسته شده و افزایش 5 درصدی تحویل گاز جهت تزریق را در پی داشته است .
بلالی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مدیران ستادی و واحدهای منطقه علی الخصوص واحدهای عملیاتی، گفت : با توجه به اقدامات انجام شده و کارهای تعمیراتی برنامه ریزی شده بر روی خطوط و تأسیسات و انجام آنها بر اساس برنامه زمان بندی اعلام شده ان شاءالله بتوانیم در پایان سال 96 بهتر از سال های گذشته پایداری و تداوم انتقال گاز در منطقه را شاهد باشیم .
تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما