شعار سال 97-1
 
  
سه‌شنبه 1 خرداد 1397   11:14:19
شرکت های گاز استانی
15:271396/1/30 چهارشنبه
در سال 95 محقق شد
افزایش 18.5 درصدی تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از افزایش18.5درصدی میزان گاز تحویلی به نیروگاه شهید رجایی در سال 95 خبرداد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، اسماعیل مفرد بوشهری با بیان این مطلب ، اظهار داشت: 2 میلیارد و 555 میلیون متر مکعب گاز در سال 95 به نیروگاه شهید رجایی تحویل شده است که در مقایسه با تحویل 2 میلیارد و 156 میلیون متر مکعبی گاز در سال 94 به نیروگاه، شاهد رشد 18.5درصدی تحویل گاز به آن بوده ایم.

وی افزود: شرکت گاز استان قزوین در سال های گذشته با هدف کاهش آلایندگی های زیست محیطی و مطابق سیاست های کلی وزارت نفت تا آنجا که مقدور بوده است حجم تحویل گاز به نیروگاه شهید رجایی را افزایش داده است.
مفرد بوشهری میانگین گاز تحویلی به نیروگاه شهید رجایی در سال 95 را روزانه 7 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود: این میزان گاز تحویلی به نیروگاه معادل 56 درصد مصرف گاز کل استان بوده است.
 وی همچنین میزان گاز تحویل شده از ابتدای دولت تدبیر و امید تا پایان سال 95 به نیروگاه شهید رجایی را 6 میلیارد و 54 میلیون متر مکعب اعلام کرد که در مقایسه با دوره مشابه قبل خود 47 درصد افزایش داشته است.
مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین همچنین با اشاره به ایجاد محدودیت در تحویل گاز به نیروگاه مذکور در برخی روزهای سرد سال گفت: در زمستان گذشته در بعضی از روزها به علت حاکم شدن موج سرمای شدید در کشور و رشد قابل توجه مصرف گاز در بخش های خانگی و به منظور پیشگیری از افت فشار گاز به ویژه در استان های شمالی کشور، محدودیت هایی در تحویل گاز به نیروگاه مذکور اعمال شده است که به محض برقراری شرایط مناسب مجددا تحویل طبیعی و حداکثری گاز به نیروگاه از سر گرفته شده است.
بوشهری در پایان گفت: افزایش سهم توزیع گاز به بخش های نیروگاهی و صنعتی علی رغم کاهش آلودگی زیست محیطی نقش بسزایی در رونق چرخه اقتصادی و اشتغال زایی دارد و می تواند نقش مهمی در اجرایی شدن شعار " اقتصاد مقاومتی تولید- اشتغال " ایفا کند.


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما