شعار سال 97-1
 
  
پنجشنبه 25 مرداد 1397   17:06:20
15:301397/2/23 يكشنبه
مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان خبر داد:
گازرسانی به استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان از محل درآمد حاصل از صادرات گاز

پس از سفر اخیر رییس جمهوری به استان هرمزگان، اجرای ۴۷۵ کیلومتر شبکه گذاری دیگر نیز به سطح استان افزوده شده که این رقم در آینده به حدود یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پارسا پروین مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان با اعلام این خبر، افزود: با افزوده شدن طول خطوط شبکه گازرسانی وانتقال گاز در استان، حجم گازرسانی نیز از ۲۵ میلیون مترمکعب کنونی به ۳۸ میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت و شرکت گاز استان در زمره سه شرکت گاز نخست قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: شرکت گاز هرمزگان افتخار این را دارد که از سال 1391 به عنوان شرکت سودده شناخته شده و دلیل اصلی این سوددهی، افزایش میزان خطوط انتقال گاز و شبکه گازرسانی در سطح استان است.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان با اشاره به طرح جامع گازرسانی، اظهار داشت: بر اساس طرح جامع گازرسانی، ۱۸۷ هزار خانوار شهری و روستایی باید گازرسانی شوند که تاکنون ۴۰ هزار خانوار از این تعداد به طور کامل گازرسانی، ۵۱ هزار خانوار جهت گازرسانی به پیمانکار واگذار و ۹۶ هزار خانوار دیگر نیز تا سال ۱۴۰۰ باید گازرسانی شوند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۳۸ هزار خانوار شهری و ۲ هزار و ۴۰۰ خانوار روستایی در سطح استان از نعمت گاز بهره مند شده اند که از این آمار تعداد ۷ هزار و ۷۰۰ مشترک گاز در سطح استان را تشکیل می‌دهند.

پروین افزود: گازرسانی به شهر بندرعباس در قالب 14 فاز تعریف شده که هم اکنون فاز چهارم و پنجم در حال اجراست و فازهای 6 و 7 در حال طراحی و تهیه پکیج پیمان است و سالانه 2 تا 4 فاز با توجه به بودجه مصوب کل استان اجرا خواهد شد.

وی اعتبار گازرسانی به فازهای شهر بندرعباس و شهرهای باقی مانده را بالغ بر ۹۸ میلیارد تومان و از محل بودجه داخلی شرکت ملی گاز اعلام کرد و افزود: علاوه بر این، مجلس شورای اسلامی نیز طرحی را مصوب کرده که بر اساس آن گازرسانی به سه استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان از محل درآمد حاصل از صادرات گاز، اجرا و گازرسانی به این استان های از انشعاب خط 56 اینچ هفتم سراسری تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان افزود: بر اساس طرح جامع شرکت ملی گاز، ۷۰ میلیون مترمکعب گاز از ظرفیت خط هفتم به استان هرمزگان اختصاص یافته که ۲۰ میلیون مترمکعب از این حجم مربوط به منطقه انرژی‌بر پارسیان، ۲۵ میلیون مترمکعب مربوط به صنایع غرب بندرعباس و سرانجام ۲۵ میلیون مترمکعب مربوط به مصارف نیروگاهی در بندرعباس است که برنامه‌ریزی برای مصرف روزانه این ۷۰ میلیون مترمکعب گاز در هرمزگان تا سال ۱۴۰۰ محقق خواهد شد.تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما