شعار سال 97-1
 
  
يكشنبه 31 تير 1397   23:15:13
شرکت های گاز استانی
14:131397/4/12 سه‌شنبه
با حضور معاون وزیر نفت صورت گرفت؛
افتتاح مرکز ارزیابی و توسعه مهارت کارکنان در شرکت گاز استان اصفهان

مرکز ارزیابی و توسعه مهارت کارکنان شرکت گاز استان اصفهان، صبح امروز سه شنبه (12 تیرماه) با حضور مهندس حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، مدیر گازرسانی و تعدادی از مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران و همچنین مدیرعامل و مدیران شرکت گاز استان اصفهان در این شرکت راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مهندس عراقی در ابتدای مراسم با بیان این که مرکز ارزیابی و توسعه مهارت کارکنان به عنوان یکی از راهبردهای توسعه شایستگی و شکوفایی استعدادهای بالقوه انسانی در حوزه مدیریت و رهبری منابع انسانی راه‌اندازی شده، اظهار داشت: از همین طریق، تلاش می‌شود تا فضای مدیریت و سرپرستی در شرکت با اتکا به پرورش مدیران و اعتمادسازی توسعه یافته و تقویت شود.

معاون وزیر نفت در امور گاز در ادامه، افزود: این مرکز، با رویکرد پرورش مدیران و کارکنان این صنعت کمک می‌کند تا از طریق استفاده از ابزارهای ارزیابی علمی و روزآمد؛ توانمندی، دانش و مهارت افراد شناسایی و دانسته‌های کارکنان به عمل تبدیل شود، تا از این طریق بتوان برای آنها مسیر شغلی مناسبی تعریف کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس عقول بشری، کسانی می توانند موثرتر و کارآمدتر باشند که داناتر و توانمندتر باشند و هدف اصلی مرکز ارزیابی نیز شناسایی مدیران و کارکنان مستعد برای توسعه فرهنگ شایسته سالاری است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، کانون ارزیابی را بستری مناسب برای برنامه‏ریزی جانشین پروری، ایجاد شرایط جذب و ادامه خدمت مدیران مستعد، ایجاد فضای رشد و یادگیری، تحرک و رقابت سالم در سازمان عنوان کرد و گفت: شرکت ملی گاز ایران همواره سعی در ترویج فرهنگ رقابت مثبت، سازنده و توسعه فردی و ارتقای قابلیت های شخصی کارکنان داشته است.

در ادامه این مراسم، سیدمصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان نیز، اطمینان از شایستگی افرادی که در پست‏های کلیدی سازمان جذب یا حفظ شده‌اند، کشف استعدادهای رشد و توسعه در میان کارکنان و قرار دادن آنان در برنامه‏های جانشینی و ایجاد و تعمیق فضای رشد و یادگیری برای توسعه شایستگی‏ها در اعضای سازمان را از مهم‌ترین اهداف کانون ارزیابی در شرکت گاز استان اصفهان برشمرد.
وی گفت: در حال حاضر در اکثر سازمان‌ها، ارزیابی‏ها براساس سوابق تحصیلی و شغلی فرد، شناخت موردی و شخصی از داوطلب و سایر اطلاعات احتمالی صورت می‏پذیرد که به نظر می‌رسد، این روش دقت کافی ندارد و متکی به اطلاعات پراکنده‏ای است که رابطه آنها با شایستگی‏های مورد نیاز و معیارهای سازمان روشن نیست؛ از این‌رو ابزارهای متعددی برای ارزیابی افراد ابداع و بکارگرفته شده اس؛ به‌عنوان نمونه، کانون‏های ارزیابی از تکنیک‌ها، روش‌ها و ابزارهای متعددی برای ارزیابی استفاده می‏کنند تا بتوانند فرد را از زوایا و ابعاد مختلف مورد سنجش قرار دهند.

علوی، بیان داشت: در شرکت گاز استان اصفهان 175 عنوان شغلی در دو بخش وظیفه محور (تحلیل شرح وظایف کارکنان) و فرد محور (تحلیل دانش، توانایی، مهارت، سبک فعالیت و... فرد) مورد بررسی قرار گرفت و بر اساس نتایج حاصل از تحلیل موارد ذکر شده، مدل شایستگی کارکنان طراحی شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به این که در فاز بعدی مقرر است، 100 نفر از افرادی که در 175 عنوان شغلی ، مشغول به فعالیت هستند، انتخاب و به گروه‌های 12 تایی تقسیم شوند، گفت: پس از آن، ارزیابی توانمندی و شایستگی هریک بر اساس مدل شایستگی، صورت می‌گیرد تا مشخص شود هر فرد در چه مسیر شغلی باید قرار گیرد و در این مسیر به چه آموزش هایی نیازمند است .

گفتنی است، پس از کانون ارزیابی شرکت ملی گاز ایران، این نخستین مرکز ارزیابی کارکنان است که در سطح شرکت ملی گاز راه اندازی شده و ارزیابی کارکنان شاغل در شرکت گاز استان اصفهان و 4 شرکت گاز استانی همجوار را نیز برعهده دارد .


تاریخ به روز رسانی:.


مجری سایت : شرکت سیگما