صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مجری طرح خط انتقال گاز ششم سراسري:

اجرای خط انتقال گاز ششم سراسری؛ تجسم عيني اقتصاد مقاومتي

راه اندازي خط انتقال گاز ششم سراسري كه از خطوط استراتژيك و پراهميت كشور به شمار مي‌آيد و گازهاي عسلويه را از كريدور جنوب به غرب كشور منتقل مي كند، در بردارنده دستاوردهايي ارزنده براي كشور است. اجرای اين خط لوله منجر به افزایش پایداری انتقال گاز شهرهای غربی کشور شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، رمضانعلی سنگدوینی، مجری طرح خط انتقال گاز ششم سراسري با بیان این مطلب اظهار کرد: يكي از مشخصه‌هاي اصلي اين پروژه تدوين و ارائه راه‌هايي تازه براي تامين مالي با تكيه بر توان سرمايه‌گذاران داخلي است.

وی افزود: خط انتقال گاز ششم سراسري بزرگ‌ترين قرارداد سرمايه‌گذاري در ميان پروژه‌هاي شركت ملي گاز ایران به شمار مي‌آيد كه در قالبBOT  به ثمر نشست و الگويي موفق در جذب منابع بخش خصوصي را پيش‌روي تصميم‌گيران اين عرصه قرار داد.

این مقام مسئول اذعان کرد: حاصل اين مشاركت به قدری خوب بوده كه مي تواند بزرگ‌ترين مزيت پروژه قلمداد شود و صاحبان سرمايه را به حضور در طرح‌هاي جذاب گازي ترغيب كند.

سنگدوینی بیان کرد: خط انتقال گاز ششم سراسري از نتايج واقعي و به ثمر نشسته اقتصاد مقاومتي محسوب مي‌شود كه با وجود محدوديت‌ها، مطابق با بهترين استانداردهاي جهاني و بالاترين كيفيت تحقق يافت و يادگاري بي‌نظير از تلاش‌گران صنعت گاز را در سخت‌ترين موقعيت هاي جغرافيايي و توپولوژي خلق كرد.

به گفته وی، اين دستاورد ملي محصول پايمردي و هوشمندي فرزندان اين مرز و بوم در اجراي پروژه در كوهستان‌هاي صعب العبور و رودخانه‌هاي خروشان بود كه نتيجه زحمات‌شان اكنون در افزايش امنيت انرژي متبلور شده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/10/18 - ١٤:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1050