صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون وزير نفت در امور گاز در آيين افتتاح پروژه گازرساني به شهر آلاشت:

برنامه ريزي براي گازرساني به تمامي شهرها و روستاها ي واجد شرايط تا سه سال آينده

ما در صدد هستيم تا سه سال آينده تمامي شهرها و روستاهايي را كه مي توانند گازدار شوند، به شبكه گاز كشوري متصل كنيم.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران؛ حسن منتظرتربتي معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران در آيين افتتاح پروژه گازرساني به شهر آلاشت و هفت روستاي همجوار آن كه در مسجد امام حسين اين شهر و با حضور احمد حسين زادگان استاندار مازندران، جمعی از مديران ارشد صنعت گاز، برخی از مقامات و مسئولین کشوری و استانی و عبدالله رضيان و سيدعلي ادياني راد نمايندگان مردم قائمشهر، سوادكوه، جويبار و سيمرغ در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد، با بيان اين مطلب، اظهار داشت: امروز در اين مراسم بارها از مهندس زنگنه ياد شد بدون آنكه حضور داشته باشد؛اين امر از آن روست كه كارهاي وي هميشه در راستاي خدمت رساني به مردم بوده است و مردم نيز متقابلا هميشه به خادمين خود احترام مي گذارند.

وي ادامه داد: ما بايد شاكر خداوند باشيم كه توفيق خدمت رساني به مردم را به ما داده است تا بتوانيم گاز را از قعر چاه ها از عسلويه خارج كرده و با عبور از مسيرهاي مختلف به خانوارهایی در ارتفاع 2 تا 3 هزار متری این استان برسانيم.

منتظرتربتي خطاب به مردم آلاشت و سوادكوه گفت: گاز از امشب جايگزين سوخت مايع در سبد انرژي شهر آلاشت مي شود.بايد بدانيد كه براي رسيدن اين نعمت خدادادي به اينجا زحمت زيادي كشيده شده است؛ چه در زمان اجراي پروژه و چه در ابتداي كار،بنابراين بايد آن را بهينه مصرف كنيم.

معاون وزير نفت در امور گاز با بيان اينكه با اين تفاسير، من از شما دو خواسته دارم،تصريح كرد:اول آنكه تلاش كنيد گاز را با رعايت نكات ايمني مصرف كنيد و دوم آنكه در مصرف آن صرفه جويي كرده و بهينه مصرف كردن را سرمشق خود قرار دهيد.

منتظرتربتي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه بسياري از دوستان به ثمر رسيدن اين پروژه را به دليل صعب العبور بودن و هزينه بالا، ممكن نمي دانستند، گفت: براي ما حساب رفاه ،آسايش و آرامش مردم بر همه چيز ارجحيت دارد و دولت تلاش مي كند تا آرامش و رفاه را با گازرساني به مردم هدیه دهد.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران ادامه داد: امروز جشن پايان يك پروژه است اما به اعتقاد من پروژه هاي گاز، پايان نيست بلكه آغازي دوباره است .

وي افزود: از امروز به بعد بايد همه دست به دست هم دهيم تا پروژه ها و صنايع وابسته با گاز را در اين منطقه راه اندازي كنيم تا علاوه بر گرما بخشيدن به كانون خانواده، گاز به عنوان محور توسعه اقتصادي مردم اين مرز و بوم نيز محسوب شود.

تربتي در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: پيش از اين شهرهاي با  95 درصد برخوردار از نعمت گاز را شهر سبز مي ناميديم اما امروز به مدد تلاش هاي انجام شده، از شهرهاي سبز به استان هاي سبز رسيده ايم.

اين مقام مسئول افزود: ما بر اساس تعهدات خود و به رغم شرايط سخت اقتصادي، تلاش كرديم تا هيچ پروژه اي تعطيل نشود و همچنان سالي 3000 روستا را به شبكه گاز متصل كنيم.

منتظرتربتي گفت: گاز نعمت بيكراني است كه خدا به ما ارزاني داشته و شايد در هيچ كجاي دنيا كشوري مانند ايران نباشد كه با اين گستردگي، گازرساني شهري و روستايي را انجام داده باشد.ايران تنها كشوري است كه 95 درصد مردم آن از نعمت گاز بهره مند هستند.

وي در پايان تصريح كرد : میزان گازرسانی به روستاها در دولت تدبیر و امید با تعداد کل روستاهای بهره مند از نعمت گاز در طول انقلاب اسلامی برابری می کند، از همین رو، به باور من، كاري كه براي خدا و مردم انجام مي شود و به ثمر مي رسد،بزرگترين توفيقي است كه مي تواند نصيب فرد شود.

در پايان مراسم مشعل گاز به نيابت از هفت روستاي همجوار در مسجد امام حسين شهر آلاشت روشن شد.

آلبوم تصاویر

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/04 - ٢٠:٢٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1073