صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران خبر داد:

بهره‌برداری از ۲۸ پروژه گازرسانی در سال ۹۸، توسط شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران به عنوان بازوی اجرایی شرکت ملی گاز ایران، تأثیر زیادی بر توسعه اقتصاد، اشتغالزایی و رفاه عمومی جامعه داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران، با بیان این مطلب، اظهار داشت: شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در راستای اهداف استراتژیک شرکت ملی گاز ایران فعالیت می‌کند و در مسیر توسعه گازرسانی و اعتلای کشور، از هیچ تلاشی دریغ نکرده است.

وی در ادامه، با بیان این که این شرکت به‌عنوان بازوی اصلی اجرایی شرکت ملی گاز ایران، متولی اجرای خطوط انتقال گاز، تأسیسات تقویت فشار گاز، پروژه‌های ذخیره‌سازی گاز طبیعی و ... می‌باشد، گفت: از این رو، این شرکت توانسته سهم مؤثری در تحقق حفظ و پایداری شبکه گازرسانی کشور و تأمین ۷۵ درصد از سبد انرژی کشور از گاز طبیعی را ایفا کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران عنوان کرد: در سال ۱۳۹۸، این شرکت با وجود تحریم‌های ظالمانه موفق شد که با تکیه بر توان کارکنان متعهد و متخصص، مشاوران و پیمانکاران داخلی و با استفاده از کالا و تجهیزات داخلی، ۲۸ پروژه توسعه گازرسانی در کشور را به بهره‌برداری برساند.

صلواتی در ادامه، به توضیح پیرامون این پروژه‌ها پرداخت و تصریح کرد: ازجمله این پروژه‌ها می‌توان به؛ بهره‌برداری از ۸ پروژه اجرای خطوط انتقال گاز به طول حدود ۵۰۰ کیلومتر، بهره‌برداری از ۵ پروژه تأسیسات تقویت فشار گازی اصلی و ۷ واحد تکمیلی با راه‌اندازی ۲۲ واحد توربوکمپرسور، بهره‌برداری از ۲ پروژه مخابرات و ۲ پروژه تلسیسات زیربنایی، بهره‌برداری از احداث حدود ۹۰۰ کیلومتر فیبر نوری به همراه ۲۰۵ ایستگاه RTU و بهره‌برداری از ۳ ایستگاه کنترل فشار گاز شلمچه، ارستان، دهگلان و ایستگاه میترینگ شلمچه اشاره کرد.

این مقام مسئول در پایان، تداوم روند گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان و صنایع باقی‌مانده را از دیگر اقدامات این شرکت در سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: این امر از آن روست که گازرسانی به صنایع علاوه بر ایجاد ارزش افزوده، اشتغال‌زایی، مهاجرت معکوس به روستاها و پایداری محیط زیست را نیز برای مردم مناطق مختلف به ارمغان می‌آورد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/23 - ١١:١٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1187