صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

وزیر نفت:

خیز بلند شرکت ملی گاز ایران در زمینه تعامل با شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها+فیلم

شرکت ملی گاز ایران در زمینه تعامل با استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان، کار بسیار بزرگ و مهمی انجام داده که دیگر شرکت های اصلی وزارت نفت نیز باید از آن تبعیت کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در نخستین رویداد توسعه فناوری صنعت گاز که صبح امروز 17 آذرماه در محل ساختمان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با حضور حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران، رئیس صندوق نوآوری و جمعی از شرکت های دانش بنیان سخن می گفت، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این کار برای راه افتادن و برقراری تعامل بین شرکت های دانش بنیان و شرکت ملی گاز ایران، نیاز به اهتمام و اراده جدی مدیریت ها دارد و مطمناً با پیگیری آن هاست که 70 درصد کار انجام شده است.

وی ادامه داد: هم از این روست که این کار شرکت ملی گاز ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است و من از مدیران و کارکنان این شرکت بابت این مساله سپاسگزارم و امیدوارم این کار را با جدیت ادامه دهند و به نتیجه برسانند.

زنگنه تصریح کرد: همانطور که مهندس تربتی توضیح داد، امسال وقت زیادی برای حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان گذاشتیم تا سرانجام این تلاش ها، به تأسیس شهرکی در منطقه ری منجر شد تا به پارک علم و فناوری برای این شرکت‌ها تبدیل شود.

وزیر نفت با بیان این که یکی دیگر از کارهای مهم صنعت نفت در این زمینه، تأسیس صندوق سرمایه گذاری برای اجرای ایده های دانش بنیان است، گفت: در حال حاضر مجوز تأسیس یک صندوق با سرمایه 100 میلیارد تومان را داریم که سرمایه‌دارهای آن هم مشخص شده اند و تنها در انتظار تصویب نهایی آن هستیم.

این مقام مسئول ادامه داد: در کشور ما جوانان فهیم کم نیستند، کسانی که در این زنجیره علمی کار می کنند و ما می‌توانیم به آینده آن ها امیدوار باشیم.

زنگنه با اشاره به اینکه باید همگی تلاش کنیم تا مجموعه فناورانه صنعت نفت رشد کند، تصریح کرد: اقلام پر مصرف که بحث امروز این نشست است، ساده‌ترین شکل نیاز ماست که از آن‌ها به عنوان تأمین قطعات یدکی یاد می کنیم، چون به هر روی، می‌توانیم به آن دسترسی پیدا کنیم، ولی در مورد بخش های دیگر مثل بخش های پالایشگاهی باید کار از ابتدا یعنی خرید، نصب و راه اندازی و ... انجام شود.

وزیر نفت خاطر نشان کرد: نفت را باید در جایگاه بالاتر دید و برای راه اندازی کسب و کارهای جدید، ایده های نوین داد، باید نفت، پالایش و پخش و پتروشیمی هم به رغم آن که خصوصی است، مثل گاز وارد این حیطه شوند، چون در اینجا یک بحث مهم ملی مطرح است.

وی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم این انرژی مثبت را در شما شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و همچنین جوانان این مرز و بوم رشد دهیم تا آینده‌ای زیباتر برای ایران عزیز بسازند.

آلبوم تصاویر

نمایش فیلم

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/17 - ١٤:٤٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3824