صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس:

هر 18 ساعت، یک واحد صنعتی در استان فارس به شبکه گاز طبیعی متصل می شود

در بازدید مدیر عامل شرکت گاز استان فارس از طرح های گازرسانی شرق استان، بر تسریع در تکمیل این طرح ها تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در سفر یک روزه به شرق استان، از طرح های گازرسانی به شهرستان های نی‌ریز و بختگان بازديد و از نزديک در جريان آخرين وضعيت و روند اجرایي طرح ها قرار گرفت.

در این بازدید که با حضور اعضای هیات مدیره و تعدادی از کارشناسان  شرکت گاز استان صورت گرفت، گازرسانی به واحدهای تولیدی و روستاهای این دو شهرستان بررسی و در خصوص رفع موانع اجرای این طرح ها دستورات و مجوزهای لازم صادر شد.

غلامعباس حسینی همچنین در بازدید از مسیر گازرسانی مجموعه روستاهای محور قطرویه نی‌ریز و تعدادی از واحدهای تولیدی در دست گازرسانی شرق استان، بر ضرورت توسعه زیرساخت های گازرسانی محور مشکان-هرات، با هدف تقویت فشار گاز منطقه به منظورگازرسانی به مجموعه روستاهای محور تنگ حنا شهرستان بختگان و همچنین افزایش پایداری انتقال گاز در جهت توسعه صنایع عظیم شرق استان تاکید کرد و گفت: در این بازدید روند رو به رشدی در اجرای طرح های گازرسانی به روستاهای شرق فارس و صنایع شاهد بودیم و امیدواریم با حل مشکلات موجود بتوانیم نسبت به اتمام و اجرای پروژه ها بر اساس برنامه زمانبندی اقدام کنیم .

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در ادامه با بیان اینکه در استان فارس هر 18 ساعت، یک واحد صنعتی به شبکه گاز طبیعی متصل می شود، گفت: اين امر جز با همدلي و تلاش هاي شبانه روزي کارکنان شرکت گاز استان ميسر نمي شود.

 حسینی در ادامه با اشاره به اهمیت توسعه گازرسانی به شهرستان های نی‌ریز و بختگان، به عنوان یکی از مهمترین قطب های صنعتی جنوب کشور و نقطه تلاقی استان‌های فارس، کرمان، یزد و  هرمزگان گفت: تاکنون 100 درصد جمعیت شهری ، 60 درصد جمعیت روستایی و 65 درصد صنایع مستقر در شهرستان های نی‌ریز و بختگان از نعمت گاز  طبیعی برخوردار هستند که با تکمیل این طرح ها، ضریب گازرسانی به روستاها، صنایع و واحدهای تولیدی به بیش از 80 درصد می رسد .

به گفته وی، 300 کیلومتر شبکه گازرسانی با اعتبار حدود 100 میلیارد تومان در شهرستان های نی‌ریز و بختگان در دست اجراست که با اتمام این پروژه‌ها، بیش از 3 هزار خانوار روستایی و ۵۰ واحد تولیدی و صنعتی تحت پوشش گازرسانی قرار خواهند گرفت.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/01 - ٠٩:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 220