صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

نقش موثر بازرسی فنی در سلامت تجهیزات و پایداری تولید

بازرسی و تست بیش از8 هزار قلم کالا در شرکت پالایش گاز ایلام در سال گذشته

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: این واحد فنی با استفاده از علم روز و دانش و تخصص، سلامت تجهیزات برای پایداری تولید را تضمین می کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهزاد پرچم پور با اشاره به اینکه با استفاده از سیستم های کنترلی، نظارتی، ایمنی و سلامت تجهیزات، راه برای تولید مستمر و پایدار هموار می‌شود، افزود: بازرسی فنی به عنوان چشم بیدار پالایشگاه با اعمال بازرسی در مراحل خرید تجهیزات و قطعات و در زمان نصب با انجام تست های عملکردی، حضوری فعال دارد و به همین سبب احتمال بکارگیری و استفاده از تجهیزات و قطعات غیر استاندارد به حداقل می رسد.

وی اظهار داشت: بازرسی فنی به منظور دستیابی به حصول اطمینان از انجام صحیح و کامل تعمیرات و همچنین انجام تمامی موارد برنامه‌ریزی شده در تمام مراحل تعمیرات اساسی طبق استانداردهای بین المللی و روش جاری شرکت ملی گاز ایران حضور فعال و مستمر دارد.

وی خاطر نشان کرد: به منظور استفاده حداکثری از توان داخلی، متخصصان بازرسی فنی با استفاده از روش های استاندارد و تست های فنی،امکان استفاده از کالاهای داخلی را در اولویت قرار می دهند.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه در تعمیرات اساسی سال گذشته بیش از 65 تجهیز مورد بازرسی قرار گرفته، گفت: نظارت بر نصب 4 تجهیز حساس و کلیدی انجام شده است.

پرچم پور افزود: انجام بازرسی و تست بیش از هشت هزار اقلام خریداری شده ، بازرسی 127 عدد ترموول تجهیزات ناحیه فرآیندی و نظارت بر تست و کالیبراسیون115  عدد شیر اطمینان تنها گوشه ای از اقدامات بازرسی فنی در تعمیرات اساسی سال گذشته بوده است.

رئیس بازرسی فنی شرکت پالایش گاز ایلام گفت: بازرسی داخلی از 60 تجهیز فیکس، تعویض نشت بند سقف شناور، رنگ آمیزی و انجام ازمون نشت شار مغناطیسی کف مخزن استوانه ای میعانات گازی، انجام تست قابلیت سرویس دهی برج‌های جذب و تجهیز جداکننده گاز ورودی، انجام تعمیرات پیت واحد بازیافت گوگرد، بازرسی تیپ فلر از جمله اقدامات واحد بازرسی فنی در تعمیرات اساسی سال جاری خواهد بود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/08 - ١٣:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 393