صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

با هدف توليد مستمر و پايدار گاز؛

عمليات تعميرات اساسي پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي كليد خورد

مدير پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: عمليات تعميرات اساسي فازهاي 4 و 5 مجتمع گاز پارس جنوبي با رعايت دقيق موارد ايمني و بهداشت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، محمد شفيع موذني در اين باره عنوان كرد: برنامه ريزي هاي منسجم و دقيق براي رعايت مسايل بهداشتي در زمان عمليات تعميرات اساسي يكي از مهمترين شاخص هاي عملياتي در اين بازه زماني است.

 مدير پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي خاطرنشان كرد: جلسات آمادگي تعميرات اساسي از سال گذشته بصورت ماهيانه برگزار شد و با آغاز شرايط خاص بهداشتي منطقه ، اين جلسات همراستا با دستورالعمل هاي ابلاغي وزارت نفت در رابطه با پيشگيري و مقابله با بيماري كوييد 19 و در جهت انجام تعميرات اساسي با رعايت حداكثري پروتكل هاي بهداشتي و حداقل سازي جذب نفرات ، ادامه پيدا كرد.

وي ادامه داد: خوشبختانه همه تمهيدات لازم از جمله كاهش دستوركارهاي غير ضروري و قابل انتقال به سال آينده ، كاهش جذب نفرات، تست كامل و ارائه گواهي سلامت كليه نفرات دخيل در تعميرات اساسي، تامين اقلام بهداشتي مورد نياز، رعايت فاصله گذاري اجتماعي، جذب پرستار، ناظر بهداشت و ناظر ايمني جهت نظارت كامل بر محل كار، استقرار و كمپ هاي پيمانكاري، ضد عفوني منظم محل استقرار و ابزار آلات مورد استفاده و.. در نظر گرفته شده است .

در ادامه عليرضا درونه رئيس پالايش پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي نیز با بیان این که آينده نگري در تعويض بعضي از خطوط مهم فرايندي در تعميرات اساسي امسال اهتمام به مديريت دارائي فيزيكي و كسب مزيت رقابتي را مشخصه تعميرات اساسي سال 1399 پالايشگاه سوم کرده است، افزود: تعميرات اساسي پالايشگاه سوم از تاريخ دوم تیر سال جاری به مدت 20 روز برنامه ريزي شده كه با توجه به شرايط شيوع بيماري كرونا با رويكرد انجام كارهاي مهم و داراي اولويت در موعد مقرر آغاز شد و بر اساس برنامه ريزي انجام گرفته،تعداد 500 دستور كار تعميرات اساسي و پيشگيرانه به انجام خواهد رسيد.

وي در اين باره گفت: از جمله فعاليت هاي مهم تعميرات اساسي مي توان به اتصال برق پالايشگاه به شبكه سراسري اشاره كرد كه با افزايش قابليت اطمينان پالايشگاه، امكان بهره مندي از برق سراسري و انعطاف در برنامه ريزي تعميرات اساسي توربوژنراتورها را ممكن مي سازد.

درونه در ادامه خاطرنشان كرد: تعويض غربال مولكولي رديف هاي گازي دوم و چهارم به همراه طرح اصلاحي اجرا شده در اين راكتورها ديگر فعاليت مهمي است كه تداوم توليد پايدار اتان را موجب شده و پالايشگاه سوم را در جايگاه رقابتي برتري نسبت به رقباي توليد كننده اين محصول در منطقه قرار خواهد داد.

به گفته ي وي؛ تعويض لوله هاي مبدل هاي آمين واحد توليد اتان در فازهاي 4 و 5 به استيل، ديگر فعاليتي است كه تداوم توليد حداكثري ومطمئن اتان را تضمين کرده و رضايت مشتريان منطقه اي را جلب خواهد کرد.

رئيس عمليات پالايش پالايشگاه سوم خاطرنشان كرد: همچنين تعويض لوله هاي مسير اكسيدايزر در واحدهاي توليد پروپان و بوتان به استيل در فازهاي 4 و 5 ، ديگر پروژه تعريف شده با رويكرد آينده نگري است كه به انجام خواهد رسيد.

دورنه افزود: شرايط بهداشتي امسال و هدف گذاري جذب حداقلي نيروهاي روزمزد موجب شد تا همكاران پيمانكار تعميرات جاري پالايشگاه تلاش بيشتري نسبت به سال هاي گذشته به عمل آورند كه لازم است از همت اين عزيزان تقدير و تشكر به عمل آید.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/10 - ١٢:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 361