صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

معاون عملیات پالایشگاه گاز ایلام عنوان کرد:

افزایش 25 درصدی گاز تزریقی تصفیه شده پالایشگاه گاز ایلام به شبکه سراسری

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش 25 درصدی گاز تزریقی تصفیه شده این پالایشگاه به خط سراسری در سال جاری خبر داد و گفت: بعد از تعمیرات اساسی و با نصب و راه اندازی مبدل حرارتی کلدباکس، خوشبختانه تولیدات پالایشگاه گاز ایلام بصورت کمی و کیفی نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عابدین زرگوشی افزود: ميانگين گاز تزريقي به خط سراسری در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته  25 درصد افزایش یافته است.

وی از افزایش 15 درصدی توليد میعانات گازی نسبت به سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: توليد گوگرد نیز نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 35 درصد افزایش یافته که همه این موفقیت ها در سایه تلاش و کوشش مستمر پرسنل پالایشگاه در راستای پایداری تولید بوده است.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: به لحاظ کیفی نیز پس از سال ها میانگین مركاپتان گاز تزريقي به خط سراسری بهبود یافته است.

زرگوشی خاطرنشان کرد: انتظار می رود ميزان افزايش توليد گاز مایع خام (LPG) نیز متناسب با افزايش گاز تولیدی و با نوید دریافت خوراک قریب الوقوع از سوی پتروشیمی ایلام، نیز بسیار چشمگیر باشد.

معاون عملیات شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این پالایشگاه به ظرفیت طراحی اولیه دست یافته است، افزود: با نصب مبدل حرارتی پیچیده کلدباکس که شامل چندین جریان ورودی و خروجی با تبادل حرارت همزمان همراه با تغییر فاز است و همچنین ریبویلر برج دی متانایزر و نیز یک مبدل حرارتی پشتیبان از نوع پوسته لوله با تکنولوژیTube Insert ساخت داخل، بهبود عملکرد قابل توجهی در واحد استحصال اتان حاصل شده که این مهم تاثیر بسیار خوبی در ارتقا کمی و کیفی محصولات و تولیدات پالایشگاه گاز ایلام داشته است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/21 - ١٢:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1084