صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

به منظور افزایش ضریب اطمینان؛

كلاس ساختماني خط انتقال گاز 20 اينچ تبريز- مياندوآب تغيير يافت

به منظور ايمن سازي و حصول اطمينان از پايداري انتقال بهينه گاز طبيعي، كلاس ساختماني خط لوله 20 اينچ تبریز- مياندوآب بطول 5 كيلومتر تغيير يافت.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، يدالله بايبوردي، مدير منطقه 8 انتقال گاز ایران، با اعلام اين خبر گفت: به منظور كاهش خطرات احتمالي ناشي از ساخت و سازها و تردد ساكنين شهرهاي حومه، نيروهاي عملياتي و متخصص اين منطقه، بر آن شدند تا با افزايش ضخامت لوله 20 اينچ تبريز- مياندوآب در محدوده تراكم بالا، كلاس ساختمانی خط لوله مذکور را تغيير دهند.

وی افزود: بدليل توسعه مناطق شهري و روستايي در حريم ايمني خط لوله مذكور، قسمتي از خط لوله 20 اينچ تبريز-  مياندوآب در سال گذشته انجام و در مدار قرار گرفته بود كه با تغيير كلاس هاي انجام شده، طول تغيير كلاس در اين محدوده به بيش از 13/5 كليومتر افزايش يافت.

مديرمنطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران با اشاره به پيشرفت پروژه افزود: عمليات اجرايي خط مذكور طي مراحل پيمان سپاري از سال گذشته آغاز شده و در حال حاضر اتصال نهايي خط 20 اينچ مراحل پاياني خود را پشت سر مي گذارد، از این رو پيش بيني مي شود با تداوم تلاش همكاران، تا پايان هفته جاري اين بخش نيز در مدار سرويس قرار گيرد و محدوديت حريم در محل هاي تغيير كلاس داده شده، مرتفع شود.

وي در پايان يادآور شد: عمليات فوق در جهت پايداري انتقال گاز به شهرهاي حومه، نيروگاه و شهرك صنعتي انجام شده و با برنامه ريزي دقيق، سعي بر آن داريم با حذف عوامل ناايمن و كاهش ريسك، ضريب پايداري و اطمينان انتقال گاز در فصول سرد سال در كليه خطوط لوله افزايش يافته و تقويت شود.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/16 - ١٥:٢٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 423