صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

پايداري ارتباطات منطقه 6 عمليات انتقال گاز با راه اندازي پروژه DMR

سرپرست منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران از پايداري ارتباطات از ستاد منطقه تا انتهایی ترین ایستگاه مخابراتی (رفسنجان كوه) و ايستگاه پاريز در سطح منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، علیرضا عربلو با بيان اين مطلب که پروژه DMR در اوايل تيرماه سال 1399 اجرایي شده است، گفت: با توجه به توسعه روز افزون خطوط لوله منطقه و نیاز به بهبود کیفیت ارتباطات بی‌سیم در مسیر خط لوله و تاسيسات تقویت فشار گاز، با بررسی های صورت گرفته  اقدامات لازم در خصوص خرید تکرارکننده‌های دیجیتال و همچنین جايگزيني بی‌سیم‌های دستی دیجیتال به جاي آنالوگ، در دستور كار قرار گرفت.

وي به اصلاح و تطبيق استانداردهای ترانکینگ آنالوگ موجود با تکنیک‌های مدرن اشاره كرد و ابراز داشت: با راه‌اندازي و استفاده از بي سيم هاي ديجيتال، کیفیت صوتی بهبود یافته و قابلیت های پیشرفته اي مانند اطلاعات مکان، باعث بهبود امنیت (یعنی احراز هویت و رمزگذاری) و بهبود کارایی و ظرفیت کانال (TDMA slot 2 ) شده است.

عربلو با بيان اينكه در استاندارد DMR جهت افزایش ظرفیت کانال، از دسترسیTDMA  استفاده شده است، ادامه داد: با توجه به نیاز برقراری ارتباط از ایستگاه ها تا ستاد منطقه، مکاتبات لازم از طریق مدیریت مخابرات و تله متری با شرکت مخابرات و خطوط لوله نفت جهت اختصاص بستر شبکه از ایستگاه مخابراتی گنو تا ایستگاه مخابراتی رفسنجان کوه (راف کوه ) صورت پذیرفت و با تلاش كارشناسان متخصص بخش انتقال واحد ارتباطات و فناوري اطلاعات منطقه، اين پروژه در اوايل تيرماه سال 1399 اجرایي شد.

وي در پايان از همكاري واحد امور تداركات و عمليات كالا و تلاش كارشناسان بخش انتقال واحد ارتباطات و فناوري اطلاعات منطقه تقدير و تشكر كرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/04/23 - ١٤:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 448