صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز در جمع کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران:

لزوم تدوین فرآیندهای برون سپاری فعالیت های قابل واگذاری در شرکت انتقال گاز ایران

معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: در حال حاضر در شرکت ملی گاز ایران فرآیندی شکل گرفته است که این شرکت را به سوی یک شرکت بین المللی و توانمند در همه حوزه ها سوق می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی، عصر امروز چهارشنبه 24 بهمن ماه در بازدید از منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران و با حضور در جمع کارکنان این منطقه ضمن قدردانی از  تلاش و کوشش شبانه روزی کلیه کارکنان این منطقه بیان کرد: در حال حاضر در منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران توسعه و  نوع آرایش شبکه موجود در آن و شیوه عمل و کارکرد آن کاملاَ در حال تغییر است و عبور خطوط ششم ، 48 اینچ شلمچه  که به خط اول سراسری و سایر خطوط عملیاتی این منطقه افزوده شده، باعث توسعه روز افزون این منطقه شده و اهمیت آن را دو چندان کرده و نیاز است در شیوه کار و نوع عملکرد نیز بازنگری مجدد شود.

وی درادامه ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های کلیه کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران، افزود: آنچه در این منطقه مشهود است همکاری و تعامل تنگاتنگ منطقه یک و پالایشگاه بید بلند است و این فضای همکاری بایستی تقویت بشود لذا امیدواریم مشکلاتی که در شهرک میانکوه وجود دارد هر چه زودتر برطرف و تصمیم گیری ها به نتیجه برسد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه فرآیندی که در حال حاضر در شرکت ملی گاز ایران شکل گرفته است این شرکت را به سوی یک شرکت بین المللی و توانمند در همه حوزه ها سوق می دهد، گفت: با توجه به اینکه در چند سال آینده در بخش های گازرسانی بیشتر به سوی بهره برداری و نگهداشت می رویم ، رویکرد ما نیز باید به شرکت داری تغییر کند از این رو باید توجه ویژه ای به شیوه مدیریت نیروهایی که در حال خارج شدن از سازمان هستند و نیز در کنار آن تربیت نیروهای جدید و انتقال تجربیات، داشته باشیم.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: تبدیل تجربیات به فرآیندها و مستند کردن آنها به ما در واگذاری فعالیت ها به بخش های خصوصی کمک خواهد کرد و شرکت ملی گاز ایران بایستی در یک دوره دو ساله تمامی فرآیندهای بخش های قابل برون سپاری در شرکت انتقال گاز ایران را شناسایی و پس از واگذاری، نظارت و کنترل کند و این بخش ها ، نقاط وظیفه ای شرکت انتقال گاز است که در نوع وظایف اصلی  این شرکت خللی ایجاد نمی کند و بیشتر نیز در بخش بهره برداری است.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش اجرا نیز در چند سال آینده امیدواریم بتوانیم در کشورهای همسایه که نیازمند خدمات هستند و از گاز استفاده می کنند وارد شویم و از تجربه ای که در همه بخش های شرکت و بخصوص شرکت انتقال گاز برای اجرا و بهره برداری وجود دارد ورود کنیم .

لازم به ذکر در ابتدای این جلسه پیمان خضرایی مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران گزارش کاملی از طرحها و پروژه های این منطقه ارائه کرد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/11/24 - ١٨:٢٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3233