صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران عنوان کرد:

خط انتقال گاز دهگلان- میاندوآب در گام های پایانی

قطعه دهگلان - میاندوآب در خط انتقال گاز نهم سراسری به طول 230 کیلومتر به پایان رسیده و آماده تزریق گاز است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی، مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران پروژه های طرح خط نهم سراسری را از خطوط اولویت دار و مهم شرکت ملی گاز توصیف کرد و ادامه داد:  این خط لوله از بیدبلند آغاز می شود و تا مرز بازرگان ادامه دارد که با تلاش همه جانبه ارکان این پروژه، اکنون قطعه دهگلان -میاندوآب به مرحله راه اندازی رسیده است.

وی در توصیف پیچیدگی های فعالیت در کریدور غرب گفت: به لحاظ توپوگرافی، مسیر خط لوله دهگلان تا میاندوآب از کوهستان هایی با شیب های تند و زمین هایی از جنس سنگ پوشیده شده که بر روند فعالیت ها تاثیر می گذاشت، اما با افزایش منابع، ماشین آلات، تجهیزات و شیفت های مختلف کاری، همه این موانع یکی پس از دیگری برطرف شد.

صلواتی عبور از رودخانه پرآب و عریض قزل اوزن را یکی از دشواری های این پروژه برشمرد و توضیح داد: تعداد عبور از موانع بسیار زیاد بود به نحوی که در 2 گستره دهگلان- میاندوآب، مجموعا 31 مورد عبور از جاده آسفالت و 5 مورد عبور از رودخانه های پرآب و دائمی انجام شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران در پایان گفت: با تکمیل و راه‌اندازی پروژه های خط لوله نهم سراسری، پایداری کامل در انتهای کردستان و ورودی آذربایجان برقرار شده و کمبود گاز و افت فشار که سبب ایجاد مشکل برای هموطنان در برخی شهرهای سردسیر می شد، به طور کامل برطرف می شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/04/19 - ١٤:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3413