صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

همزمان با هفته دولت انجام شد؛

آغاز عملیات اجرایی فاز یک پروژه تغلیظ گاز اسیدی پالایشگاه گاز هاشمی نژاد

همزمان با هفته دولت و در آستانه عید غدیر، با حضور سرپرست فرمانداری، مسئولین ادارات شهرستان سرخس و مدیران ارشد پالایشگاه هاشمی نژاد، عملیات اجرایی فاز یک پروژه تغلیظ گاز اسیدی در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمجید منبتی، مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با بیان این مطلب، اظهار داشت: این پروژه با هدف ارتقای راندمان واحدهای بازیافت گوگرد و کاهش گازهای گلخانه ای و مدیریت کربن با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال در یکی از واحدهای شیرین سازی گاز اجرایی خواهد شد.

منبتی در ادامه افزود: با اجرایی شدن این پروژه، گاز اسیدی خوراک واحدهای بازیافت گوگرد از 34 درصد به حدود 50 درصد حجمی H2S تغلیظ خواهد شد و به واسطه آن، ارتقای راندمان واحدهای بازیافت گوگرد را شاهد خواهیم بود.

وی با بیان این که این امر از منظر محیط زیستی سبب جلوگیری از انتشار گاز SO2 به محیط به میزان 22 هزار تن در سال خواهد شد، تصریح کرد: در صورت اجرای کامل تمام فازهای این پروژه، رقم فوق الذکر به حدود 100 تا 110 هزار تن برآورد می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین این طرح  موجب کاهش مصرف سوخت به میزان 500 هزار مترمکعب در سال می‌شود که مدیریت انتشار دی اکسید کربن به محیط را در پی دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در پایان بیان داشت: جهت اجرای این پروژه اقلام اصلی سفارش گذاری شده و از سوی شرکت های داخلی در حال ساخت است، لذا می‌توان با افتخار ادعا کرد که تمام مراحل پروژه از زمان تعریف، طراحی و محاسبه، تامین کالا و اجرای آن بدست توانمند صنعتگران کشورمان در حال انجام است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/07 - ١٦:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3144