صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

رهبر انقلاب در دیدار با نخست‌وزیر پاکستان:

برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز باید تکمیل شود

نگاه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان نگاه به یک برادر در همسایگی است و با وجود این فرصت بی‌بدیل، روابط دو کشور باید بسیار گرم‌تر و بهتر از وضع موجود باشد و امنیت مرزها ارتقاء یابد و برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز تکمیل شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و هیأت همراه، با بیان این مطلب، اظهار داشت: روابط ایران و پاکستان بسیار عمیق و مردمی و لزوم استفاده از این بستر برای افزایش همکاری‌های دو دولت، امری ضروری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تحسین دغدغه دولت پاکستان در خصوص استقرار صلح و امنیت، منطقه غرب آسیا را بسیار حساس و خطیر خواند و بر مراقبت همگان از بروز حادثه در منطقه، تأکید کرد.

آیت الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده است، خاطرنشان کرد: البته اگر کسی شروع کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.

در این دیدار که رئیس‌جمهوری نیز حضور داشت، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان، ایران و پاکستان را دو کشور برادر خواند و گفت: همکاری‌های تهران و اسلام آباد باید گسترش یابد و ما برای روابط با ایران حساب ویژه باز کرده‌ایم، چرا که ایران را یک شریک مهم بخصوص در حوزه تجاری تلقی می‌کنیم.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/07/21 - ٢١:٣٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2831