صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران:

نیروی انسانی کارآمد؛ اصلی ترین گزینه در موفقیت یک سازمان + فیلم

نیروی انسانی کارآمد، اصلی‌ترین گزینه برای موفق شدن یک سازمان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم تودیع و معارفه سرپرست مدیریت گازرسانی این شرکت که با حضور محمود آستانه مشاور وزیر نفت در بیع متقابل، مدیران گاز استانی و برخی از مدیران ارشد شرکت ملی گاز ایران برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم در فضای رقابتی و بین‌المللی جلوتر از رقبا باشیم، باید نیروهای کارآمد، متخصص و متعهد داشته باشیم؛ چراکه رقابت در فضای سرعت بخاطر وجود نیروهای کارآمد خواهد بود که اگر چنین نباشد، هرقدر هم تجهیزات و نرم‌افزارهای به‌روز داشته باشیم، نمی‌توانیم موفق شویم.

وی با بیان این که برای ایجاد نیروی کارآمد بستر لازم است، گفت: برای ایجاد این مهم، اعتماد، مهم‌ترین اصل برای آن محسوب می‌شود؛ چراکه اعتماد به انجام کار توسط دیگران، بسیار قیمت دارد و اثربخشی آن در پیشبرد کار، بسیار مؤثر است.

تربتی با بیان این که امروز شرکت ملی گاز ایران را در صنعت نفت به عنوان یک سازمان موفق مطرح می کنند، ادامه داد: شاید ظاهر شرکت ملی گاز به لحاظ عملیاتی بودن آن، همانند چندسال قبل باشد، ولی عملکرد آن در مقایسه با گذشته بسیار تفاوت کرده و در قوانین و مقررات آن تغییرات مؤثری ایجاد شده است.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود به خدمات سعید مؤمنی، مدیر سابق گازرسانی شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و افزود: از آقای مؤمنی می‌خواهیم ارتباط خود را با مجموعه صنعت گاز قطع نکند، چون تجربیات وی در این سال‌ها می‌تواند کمک مؤثری برای کارآمدسازی نیروهای انسانی و الگویی موفق برای یافتن نقاط قوت و ضعف سیستم باشد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به اعتماد موجود میان آقای مؤمنی و دیگر مدیران گاز استانی که باعث شده کارها به خوبی پیش رود، تصریح کرد: فضای اعتماد نباید در مجموعه صنعت گاز تضعیف شده و یا از بین برود؛ چراکه اعتماد یک فرآیند در حال حرکت است، به راحتی به دست می‌آید ولی نگاه داشتن آن سخت است و باید مرتب ایجاد شود، اعتمادی از جنس همبستگی و یکپارچگی؛ اعتماد بدنه سازمان به مدیر و اعتماد مدیر به بدنه سازمان و در مجموع، اعتماد در میان همه همکاران.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: امروز عملاً شاهد هستیم که شرکت ملی گاز ایران را یک تیم منسجم و هماهنگ اداره می‌کند. همیاری شرکت‌های گاز استانی معین به شرکت گاز استان سیستان و بلوچستان، نمونه بارز این اعتماد در سازمان است.

وی ادامه داد: آن‌چه شرکت ملی گاز ایران را متمایز ساخته است، مدیران و کارکنان کارآمد آن است که در فضای اعتماد و همدلی بوجودآمده کار می‌کنند و به تبع آن، بهره‌وری بالایی هم دارند.

تربتی در پایان، با اشاره به این که خوشحالم که مجموعه با این اعتماد بوجود‌آمده در مقاطعی حتی جلوتر از من حرکت می‌کند، گفت: عواملی همچون؛ پایبندی به صداقت، مبادله دیدگاه‌ها، رعایت عدالت بین کارکنان، اولویت اهداف مشترک بر اهداف فردی و ترجیح منافع کل سازمان بر منافع فردی ازجمله عومل پایه‌ای هستند که می‌توانند برای ایجاد اعتماد در سازمان، بسیار مؤثر باشند.

آلبوم تصاویر


نمایش فیلم  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/07/29 - ١٧:٢٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3238