صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

مشاور اجتماعی وزیر نفت:

لزوم برنامه های مدون در موضوع مسئولیت اجتماعی برای دست یابی به اهداف از پیش تعیین شده

باید در موضوع مسئولیت اجتماعی برنامه ای مدون با یک ارزیابی درست داشته باشیم، ضمن آنکه فعالیت ها بایستی براساس نیاز سنجی باشد تا بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سید امیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت در نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت های تابعه صنعت نفت در منطقه شمال شرق کشور که به میزبانی شرکت گاز استان خراسان شمالی برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: باید در هر منطقه ای که فعالیت می‌کنیم، با مردم زندگی و تا جایی که امکان دارد از توان آنها نیز استفاده و تلاش کنیم تا حد امکان موقعیت محلی را با حضور خود، برای آنها بهتر سازیم.

وی افزود: در حال حاضر مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت از نگاه بشر دوستانه وارد یک فاز برنامه ریزی ( استراتژیک) شده است؛ این در حالی است که نگاه اخلاقی به کسب و کار را می توان ماحصل نوع تفکر مسئولیت اجتماعی شرکت ها در دنیای امروز دانست که به نوعی پرستیژ شرکت ها را در سطوح بین المللی تعریف و تبیین می کند.

طالبیان تصریح کرد: حفظ محیط زیست یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی است و در مجموعه وزارت نفت برای توجه به جامعه محلی سعی داریم تا از پیمانکاران و نیروهای توانمند همان منطقه بهره گیری کرده تا بتوانیم رضایت جامعه محلی را نیز جلب کنیم.

در ابتدای این نشست، حسن رضا میربلوکی مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی و با اشاره به لزوم توجه به مسئولیت اجتماعی (CSR) از اهتمام جدی این شرکت در این موضوع خبر داد.

این مقام مسئول بیان کرد: پاسخ دهی به شکایات مشتریان و کاهش حوادث مشترکین، نظرسنجی از مشترکین و آموزش نحوه استفاده از خدمات و محصولات شرکت گاز از جمله اقدامات این شرکت در قبال مسئولیت اجتماعی مشترکین است.

وی افزود: مسئولیت اجتماعی در قبال کارکنان به این معناست که شرکت بتواند خلاقیت و توانمندی کارکنان را به فعالیت برساند.

میربلوکی با تاکید بر بهبود کیفیت زندگی نیروی کار و خانواده آنان، توجه به بهتر شدن جامعه و مشارکت در ایجاد محیطی پاک و سالم را از مهمترین اهداف "مسئولیت اجتماعی" برشمرد و ارتباط موثر و پایدار با مشترکان و توجه به خواسته های مردم به عنوان ذی نفعان صنعت گاز استان را از جمله موارد تحقق مسئولیت اجتماعی در شرکت گاز استان خراسان شمالی دانست.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/04 - ١٥:٣١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2924