صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت صورت پذیرفت :

آغاز عملیات اجرایی و بهره برداری از 94 پروژه گازرسانی در استان خراسان جنوبی

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، عملیات اجرایی و بهره برداری از 94 پروژه گازرسانی در استان خراسان جنوبی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمحمود هاشمی مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی در این خصوص اظهار داشت: عملیات اجرایی گازرسانی به 80 روستا در شهرستان های سربیشه و خوسف آغاز و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی به ناحیه صنعتی سربیشه و همچنين گازرسانی به 2 روستا در شهرستان سربيشه ، 10 روستا در شهرستان قاینات و 2 روستا در شهرستان طبس انجام شد.

 وی در خصوص عملیات گازرسانی به روستاهای شهرستان سربیشه گفت: برای آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 42 روستای شهرستان سربیشه مبلغ 150 میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران برآورد شده است.

به گفته هاشمی، با اتمام این پروژه  1667 خانوار روستايي در شهرستان سربیشه از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی همچنین از افتتاح پروژه گازرسانی به ناحیه صنعتی شهرستان سربیشه با اعتبار بالغ بر 4.5 میلیارد ریال خبر داد.

هاشمي ادامه داد: گازرساني به روستاهاي اميرآباد سرزه و كلاته از ديگر پروژه هاي حوزه گازرساني در شهرستان سربيشه بود كه  با هزينه  3.5 میلیارد ریال افتتاح شد.  

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان جنوبی همچنین از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 38 روستای شهرستان خوسف اشاره کرد و افزود: برای آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به این روستاها، 145 میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران برآورد شده که پس از بهره برداری، امکان بهره‌مندی 600 خانوار روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی فراهم خواهد شد.

هاشمي در ادامه گفت: همچنین با بهره برداری از پروژه هاي گازرسانی به 10 روستای شهرستان قاینات با هزينه اجرايي 73 ميليارد ريال و 2 روستا در شهرستان طبس با هزينه اجرايي 24 ميليارد ريال، مجموعا بالغ بر 97 میلیارد ریال، امكان بهره مندي بیش از 1300 خانوار روستايي در شهرستان‌هاي طبس و قاينات فراهم شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/06/07 - ١٤:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1270