صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در دومین استارتاپ دموی صنعت گاز:

استارتاپ دموی صنعت گاز؛ فضایی مناسب برای ارتباط موثر بین عرضه کنندگان و متقاضیان کالا

فن بازارتخصصی صنعت گاز نخستین فن بازار تخصصی کشور است و به عنوان یک شرکت دولتی وحاکمیتی تلاش داریم وظیفه تسهیل گری و تنظیم گری خود را به انجام برسانیم یعنی این که نیازهای واقعی در صنعت گاز را شناسایی، اولویت‌بندی و سپس در معرض دید عرضه‌کنندگان که همان شرکت‌های دانش‌بنیان، پارک‌های علم و فناوری و .... هستند، قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید پاک سرشت مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در دومین استارتاپ دموی صنعت گاز که در سالن شهید رجایی ستاد این شرکت برگزار شد با بیان این مطلب اظهار داشت: فضای کسب و کار در کشور وارد عرصه های جدیدی شده و طبیعتا ورود به یک فضای کسب و کار جدید نیازمند انجام وظیفه بازیگران و ذی نفعان مختلفی است که در این عرصه وجود دارند.

وی افزود: دولت ها قابلیت پاسخگویی به تمامی انتظارات ایجاد شده در بخش اشتغال در کشور  را ندارند از این رو ما نیازمند به خدمات و  محصولات بیشتر برای ایجاد اشتغال بیشتر هستیم.

پاک سرشت با بیان اینکه فضای کسب و کار نیازمند یک توجه ویژه است، بیان داشت: برای ورود به این عرصه، نیازمند ذی نفعان و بازیگران مختلفی هستیم و یکی از این عرصه های مهم, عرصه فن آوری است؛ که با افزایش نیاز های فن آورانه در کشور و روند رو به رشد و توسعه علمی و توجه به تأمین این نیازهای فن آورانه، خوشبختانه به سمت بهره گیری از توان داخلی پیش می رویم.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه فن بازار برگرفته از بازار فن آوری است و سعی و سیاست بر این است که این فضای مناسب در کشور ایجاد شود تصریح کرد: اگر چه امروز در فن بازار  تخصصی صنعت گاز نگاه ما به تأمین نیازهای فن آورانه این صنعت است اما یک نگاه بسیار مهم دیگری به این موضوع داریم و آن تمرین کردن و آماده شدن بازیگران و ذی نفعان مختلف برای ورود به این عرصه است.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران در تشریح نقش حاکمیتی شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد: ما اگر چه سعی می کنیم در قالب این چنین رویداد هایی نیازهای فن آورانه این صنعت را تأمین کنیم اما در واقع در کنار دستیابی به این مهم، تمرین می کنیم  تا بتوانیم به عنوان بازیگری تأثیر گذار در چهارچوب وظایف حاکمیتی، سایر ذی نفعان را در این بازار و عرصه کنار یکدیگر قرار دهیم.

به گفته وی، حاکمیت به عنوان تنظیم گر باید سعی کند که این فضای مناسب را ایجاد کند واستا رتاپ دمو یکی از رویداد هایی است که با این هدف طراحی شده است.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: بخش عمده ای از  توان علمی و  فن آورانه کشور در شرکت های کوچک و نوپا شکل می گیرد از این رو باید فضایی را برای عملیاتی کردن این توان به محصول ایجاد کنیم و شرکت ملی گاز ایران این افتخار را دارد که در این کار ورود کند و برای اینکه بتواند فضای کسب و کار را ایجاد کند فرهنگ سازی کرده و خودش نیز یک بازیگر موثر باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه شرکت ملی گاز ایران بخشی از وظایفش در حوزه های عملیاتی است گفت: سعی داریم که با تامین این نیازهای فن آورانه  بخشی از این نیازها را تامین کنیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در این راستا تلاش های خوبی طی یک سال گذشته در قالب تورهای مختلف برای آشنایی شرکت های کوچک با نیاز های صنعت گاز برنامه ریزی و اجرا شد و زمینه مساعد و مناسبی برای تبادل آرا بین متقاضیان و عرضه کنندگان کالا و محصولات شکل گرفت.

پاک سرشت با بیان اینکه سعی می کنیم برای این کسب و کار بازیگران دیگری را هم ایجاد کنیم عنوان کرد: به عنوان مثال در قالب فن بازار دو کارگزار رسمی شکل گرفته که کار آن ها ایجاد ارتبط موثر بین متقاضیان و عرضه کنندگان است؛ضمن اینکه  بایستی دیگر ذی نفعان مانند سرمایه گذاران  که به عنوان بازیگران اصلی در این بازار  هستند را در کنار خود داشته باشیم.

آلبوم تصاویر

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/07/28 - ١٧:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1792