صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

رئیس امور HSE شرکت ملی گاز ایران:

ارتقای سطح پایداری و تاب آوری سازمان با انجام مانورهای مداوم و مستمر

تمرین عملیاتی سطح A شرکت گاز استان سمنان با حضورغلامرضا بهمن نیا رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست و مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت ملی گاز ایران، کارخایی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری، به صورت همزمان در سمنان و مهدی‌شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، در مراسم افتتاحیه این تمرین، رئیس امور HSE شرکت ملی گاز ایران، ارتقای سطح پایداری و تاب آوری شرکت را از مهم ترین ضرورت های اجرای تمرین های عملیات در شرایط اضطراری برشمرد و ابراز امیدواری کرد برگزاری موفق این تمرین گام برجسته ای از سوی شرکت گاز استان سمنان در این زمینه باشد.

غلامرضا بهمن نیا ادامه داد: همه نیروهای عملیاتی حاضر در تمرین، سرمایه های قابل اعتماد و اتکای شرکت گاز هستند و حضور در جمع آنان فرصتی مغتنم برای من است.

 علیرضا شریفی نژاد مدیرعامل شرکت گاز سمنان نیز در این مراسم با بیان اینکه سه اصل، آمادگی‌های قبل از بحران، حین بحران و پس از بحران در شرایط اضطراری مهم هستند، گفت: زمانی می‌توانیم ادعا کنیم که سیستم مدیریت شرایط اضطراری را داریم که همه افراد سازمان در شرایط پیش، حین و پس از بحران بدانند که چه‌کاری باید انجام دهند و این امر محقق نخواهد شد مگر در سایه تمرین.

وی در ادامه افزود: برگزاری تمرین های عملیاتی در این سطح باعث می شود نقاط قابل بهبود شناسایی و با اصلاح و بهینه سازی اقدامات، هنگام بروز شرایط اضطراری، عملکرد مناسب تری از مجموعه نیروهای عملیاتی شاهد باشیم.

شریفی نژاد تصریح کرد: این تمرین، به منظور ارزیابی آمادگی کلیه کارکنان در شرایط اضطراری، ارزیابی تیم های واکنش و تجهیزات پشتیبانی مورد نیاز، تمرین و ارزیابی عملکرد تیم های خدماتی و امدادی داخل استان و تیم های معین از سایر استان های تهران، قم،اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی، مازندران، گلستان و منطقه 3 عملیات انتقال گاز و ارزیابی عملکرد تیم های پدافندی بسیج شرکت گاز استان سمنان طراحی و اجرا شد.

شریفی نژاد گفت: سرمایه‌های انسانی ارزشمندی در شرکت گاز استان سمنان و سایر شرکت های معین برای ارائه خدمات مناسب در شرایط اضطراری وجود دارند که به همه آنها افتخار می کنیم.

گفتنی است، تمرین عملیاتی سطح A شرکت گاز استان با سناریوی از پیش برنامه ریزی شده با موضوع خرابکاری در تاسیسات گاز از روز یازدهم  آبان ماه طی دو روز با موفقیت و دستیابی به نتایج از پیش تعیین شده انجام گرفت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/08/13 - ١٦:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2628