صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

وزیر امور خارجه در مراسم بزرگداشت کاظم‌پور اردبیلی:

برای خدمت به مردم، راست و چپ بودن مهم نیست بلکه عاشق ایران و مردم بودن مهم است

مرحوم کاظم‌پور اردبیلی مردی خوش‌فکر، تیزبین و متفکر بود، او به من درس انسانیت، بزرگی و شجاعت آموخت.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، محمدجواد ظريف، وزير امور خارجه در مراسم نکوداشت مرحوم حسین کاظم پور اردبیلی، نماینده ایران در هیأت عامل اوپک و یکی از دیپلمات‌های برجسته کشورمان که روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در محل وزارت نفت برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده آن مرحوم و ملت ایران، با بيان اين مطلب، اظهار داشت: هنوز هم در باور من نمي‌گنجد كه چنين خدمتگزار شريفي را كشور از دست داده است. 

وی ادامه داد: حسین کاظم‌پور و حسین شیخ‌الاسلام دو اسمی هستند که هیچ‌گاه برای من از هم جدا نمی‌شوند؛ دو دیدگاه متضاد فکری اما هر دو می‌دانستند که صادقانه برای سربلندی این ملت و این آب و خاک تلاش می‌کنند.

وزیر امور خارجه ، با ابراز گلایه از کسانی که به مرحوم کاظم‌پور اردبیلی جفا کردند، افزود: من امروز از کسانی که به حسین (مرحوم کاظم‌پور) ناروا کردند، می‌خواهم در مقابل خدا توبه و از همسر او عذرخواهی کنند.

ظریف همچنین در این مراسم از نامگذاری دو سالن وزارت‌خارجه به نام حسین کاظم‌پور اردبیلی و حسین شیخ‌الاسلام خبر داد و گفت: برای خدمت به مردم، راست و چپ بودن مهم نیست، بلکه عاشق ایران و مردم بودن مهم است؛ خدا هر دو "حسین" را رحمت کند.

وزیر امور خارجه در پایان، تصریح کرد: خدایا تو می‌دانی جز خوبی از حسین ندیدم؛ حسین را در جوار خود منعم بدار.

همچنین در این مراسم، محمود واعظی، رییس دفتر رییس‌جمهور، عباس عراقچی و تعدادی دیگر از معاونان وزیر امور خارجه نیز حضور داشتند.

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/30 - ١٨:٢٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1481