صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران:

توسعه بزرگترین مخزن ذخیره‌سازی گاز خاورمیانه کلید خورد

معاون وزیر نفت با تشریح آخرین وضعیت انجام مطالعات و عملیات اجرایی 7 طرح ذخیره سازی گاز طبیعی ایران از انتخاب مجری طرح توسعه مخزن ذخیره‌سازی گاز شوریجه به روش BOT خبر داد و اعلام کرد: حفاری اولین چاه ارزیابی در مخزن «قزل تپه» گلستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی در تشریح آخرین وضعیت ساخت و توسعه پروژه های جدید ذخیره‌سازی گاز طبیعی ایران، گفت: همزمان با توسعه پارس جنوبی و افزایش ظرفیت تولید گاز طبیعی کشور، ساخت و بهره برداری از طرح های جدید ذخیره سازی گاز طبیعی ایران در اولویت بیشتری قرار گرفته است.

معاون وزیر نفت با اعلام این که بهره برداری از طرح های جدید ذخیره سازی گاز طبیعی، پایداری و تاب آوری شبکه انتقال گاز ایران را به ویژه در فصول پیک مصرف گاز افزایش می دهد، تصریح کرد: هم اکنون 7 طرح جدید ساخت و توسعه ذخیره سازی گاز طبیعی در استان های مختلف کشور در دستور کار شرکت ملی گاز ایران قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام این که هم اکنون حفاری یک حلقه چاه ارزیابی با استقرار دکل حفاری در حوزه «قزل تپه» گلستان آغاز شده است، اظهار داشت: علاوه بر این، تاکنون پیمانکار فاز دوم طرح توسعه میدان شوریجه به روش BOT انتخاب شده و فاز دوم طرح توسعه مخزن ذخیره‌سازی گاز سراجه قم نیز به همین روش در مرحله اعلام انجام مناقصه برای انتخاب پیمانکار است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه به زودی مطالعات امکان سنجی ذخیره سازی گاز طبیعی در مخازن «باباقیر و بانکول» با حفر یک حلقه چاه ارزیابی آغاز خواهد شد، بیان کرد: پروژه پیش امکان سنجی ذخیره سازی گاز در مخزن «مختار» هم در دست اقدام است.

تربتی خاطرنشان کرد: پروژه امکان سنجی ذخیره سازی گاز طبیعی در نصرآباد کاشان هم در مراحل پایانی قرار دارد که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/06 - ١٦:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3550