صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت:

لزوم انتقال نگاه، تفکر و روحیه بسیجی به نسل های آتی

صنعت نفت در انقلاب و پس از آن، به خصوص طی 8 سال دفاع مقدس و در شرایط تحریم، با شرایط سختی که با آن مواجه بوده، توانست با نگاه و تفکر بسیجی و روحیه ایثار و شهادت از گذرگاه های سخت عبور کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدعلی فلاح، فرمانده مرکز بسیج وزارت نفت، صبح امروز چهارشنبه ششم آذر ماه در مراسم صبحگاه مشترک بسیجیان اين وزارت خانه که با حضور کریم زمانی مدیرکل دفتر وزارتی وزارت نفت، سرهنگ قریشی فرمانده بسیج وزارت‌خانه‌ها و ادارات سپاه 27 محمد رسول الله(ص) استان تهران و جمعی از بسیجيان شرکت‌های تابعه وزارت نفت مستقر در تهران در محوطه این وزارت‌خانه برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای انقلاب، با بیان این مطلب، اظهار کرد: امروز چهلمین سالگرد تاسیس بسیج مستضعفین است که با درایت بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت و خدا را شاکریم در این 4 دهه، ایثار و فداکاری که یکی از شاخصه های بسیج است، همچنان تداوم دارد.

وی افزود: شجره طیبه بسیج که به صورت نهالی غرس شده بود، امروز به درختی تنومند تبدیل شده و در برابر تمامی هجمه‌های دشمن، کمترین لرزشی به خود راه نمی‌دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه انشاءالله بتوانیم نگاه، تفکر و روحیه بسیجی را به‌منظور پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران به نسل‌های آتی منتقل کنیم، گفت: عزیزان بسیجی شاغل در صنعت نفت باید به‌عنوان روغن چرخ‌دنده‌های صنعت عظیمی که بزرگترین جبهه اقتصادی کشور محسوب می‌شوند، کمک حال اجرایی این صنعت باشند و با خلوص نیت و فداکاری این حرکت را ادامه دهند.

در ادامه این مراسم، سرهنگ قریشی فرمانده بسیج وزارت‌خانه‌ها و ادارات سپاه 27 محمد رسول الله(ص) استان تهران، ضمن بیان نمونه‌هایی از تأسی نیروهای مقاومت به تفکر بسیجی، حضور مقتدرانه نیروهای بسیج را سر منشاء برکات انقلاب برشمرد و این تفکر را عامل استکبار ستیزی در سطح جهان دانست.

وی خودکفایی موجود در صنعت و صنایع دفاعی را ناشی از توجه ویژه به نیروهای متعهد و متخصص دانست که در راستای اعتلای نظام گام بر می دارند.

در بخش دیگری از این مراسم، کریم زمانی مدیرکل دفتر وزارتی وزارت نفت، ضمن تبریک چهلمین سالگرد تأسیس بسیج مستعفین، اظهار کرد: حفظ و حراست از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع از کشور در دوران جنگ، حراست از مرزهای کشور و اقدامات امنیتی در برابر هجمه های دشمنان از وظایف بسیج در چهل سال گذشته بوده است.

وی تصریح کرد: البته خدمات بسیج منحصر به این وظایف نبوده و این شجره طیبه در همه اموری که نیاز به کمک بوده برای حفظ شأن انقلاب اسلامی به صورت بی دریغ خدمات شایان ذکری را ارائه کرده است.

زمانی در پایان سخنان خود گفت: در شرایطی که دشمنان برای این مرز و بوم مشکلاتی بوجود آورده‌اند، باید همگی در راستای اعتلا و اقتدار نظام سعی و تلاش کرده و بر مشکلات و سختی غلبه کنیم و در این راستا باری از دوش مردم برداریم.

شایان ذکر است که گردان نمونه بسیجیان شرکت ملی گاز نیز در کنار بسیجیان صنعت نفت با حضور خود باعث هرچه با شکوه تر شدن مراسم فوق شدند؛ همچنین در پایان مراسم  نیز، از بسیجیان نمونه صنعت نفت تقدیر به عمل آمد.

آلبوم تصاویر

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/09/06 - ١٦:٠٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3007