صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

پوشش 99 درصدی شهرستان میبد استان یزد از نعمت گاز طبیعی

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد از پوشش 99 درصدی شهرستان میبد به عنوان یکی از شهرستان های بزرگ و قطب صنعتی استان یزد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی اکبر میدانشاهی در توضیح این خبر گفت: با اجرای بیش از یک هزار کیلومتر شبکه فلزی و پلی اتیلین در شهرستان میبد، 100 درصد جمعیت شهری و 98 درصد جمعیت روستایی این شهرستان به شبکه گاز طبیعی متصل شده و برنامه ریزی های لازم جهت گازرسانی به روستاهای باقیمانده و پوشش 100 درصدی خانوار روستایی در حال انجام بوده که به زودی شاهد اتمام گازرسانی در این شهرستان خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: با نصب 537 علمک در سال گذشته، مجموع علمک نصب شده در شهرستان میبد به عدد 25 هزار و 890 علمک رسیده و با جذب یک هزار و 353 مشترک جدید در سال 98، مجموعاً 43 هزار و 836 مشترک گاز طبیعی اعم از خانگی، تجاری و صنعتی در این شهرستان جذب شده است.

میدانشاهی از شهرستان میبد به دلیل وجود کارخانه های متعدد از جمله کارخانجات کاشی و سرامیک و مجتمع های بزرگ فولاد، به عنوان قطب صنعت استان و یکی از مصرف کنندگان بزرگ گاز طبیعی نام برد و تصریح کرد: اداره گاز ناحیه میبد در راستای اهداف شرکت مبنی بر حمایت از صنایع داخلی و گردش چرخ اقتصاد، تمام تلاش خود را جهت گازدار کردن بخش صنعت به کار بسته و ماحصل آن گازرسانی به 444 واحد صنعتی بوده که 43 مورد آن در سال گذشته صورت پذیرفته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد در پایان با اشاره به نامگذاری سال 99 بنام جهش تولید خاطرنشان ساخت: این شرکت علاوه بر تأمین گاز پایدار و ایمن، توسعه شبکه های گازرسانی به ویژه در بخش صنعت را دستور کار خود قرار داده که با توجه به وجود زیر ساخت های لازم و برنامه ریزی های صورت پذیرفته، دستیابی به این مهم در آینده ای نه چندان دور میسر خواهد شد و بدون شک زمینه ساز رونق تولید و ایجاد اشتغال خواهد شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/31 - ١٢:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 408