صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

معاون مهندسی و توسعه شرکت پالایش گاز ایلام عنوان کرد:

صرفه جویی ۷۰۰ میلیون ریالی پالایشگاه گاز ایلام برای بومی سازی مواد شیمیایی آزمایشگاه

معاون مهندسی و توسعه شرکت پالایش گاز ایلام از صرفه‌جویی ۱۴۰ درصدی این شرکت در راستای بومی‌سازی مواد شیمیایی مورد مصرف در آزمایشگاه خبر داد و گفت: این مواد شیمیایی در سال‌های گذشته از طريق شركت‌هاي خارجی تهیه مي‌‌شد و در راستای تأمین آن‌ها، شرکت متحمل هزینه مالی و زمانی زیادی می‌شد که با شناسایی شرکت های تولیدکننده داخلی، این موضوع محقق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حامد علیشیری افزود: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از خروج ارز از کشور، خط مشی آزمایشگاه در زمینه خرید و سفارش گذاری دستگاه ها، تجهیزات، مواد شیمیایی و دیگر اقلام مصرفی آزمایشگاه بر پایه بومی سازی در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهارداشت: مواد شیمیایی یکی از اقلامی است که به دلیل مصرف مستمر در آزمایشگاه لازم است به صورت ساليانه تأمين شود لذا اهميت این موضوع باعث شد تا طي سال گذشته برنامه بومي سازي آن در دست اقدام قرار گيرد.

 معاون مهندسی شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: با توجه به اهمیت کیفیت این مواد در فرآیند آنالیز و تهيه ديتاهاي آزمايشگاهي، تاکنون تامین آنها از شركت هاي خارجي صورت می گرفت.

علیشیری خاطرنشان کرد: در راستای بومی سازی مواد شیمیایی آزمایشگاه، شرکت‌های تولیدکننده داخلی شناسایی و با توجه به اهمیت کیفیت مواد شیمیایی آزمایشگاهی و تاثیر آن در حصول نتایج، ابتدا نمونه مواد شیمیایی مورد نیاز آزمایشگاه پس از بررسي هاي دقيق فني با مقدار کم تهيه شده و در آزمایشگاه، آنالیز کیفیت درصد خلوص و خصوصیات فیزیکی آن مورد بررسی قرار گرفت و پس از تأیید کیفیت، پس از حصول اطمينان از نتايج بدست آمده، مواد شيميايي مورد نياز از شركت هاي داخلي تأمين شده است.

وی ادامه داد: در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولیدات داخلی، این شرکت خریدهای خود در زمينه مواد شيميايي مصرفي آزمايشگاه را از تولیدکنندگان داخلی آغاز کرده و در آینده نیز تداوم خواهد داشت.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/03/12 - ١١:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 863